گلکسی نوت 7 یک میلیارد دلار به سامسونگ ضرر زد

گلکسی نوت 7 یک میلیارد دلار  به سامسونگ ضرر زد

سیب موز: گلکسی نوت 7 یک میلیارد دلار به سامسونگ ضرر زد

سیب موز ایران آنلاین /طبق تخمین های بلومبرگ تعویض 2.5 میلیون دستگاه نوت 7 که در مدت دو هفته فروخته شده برای سامسونگ یک میلیارد دلار هزینه خواهد داشت. به گفته سامسونگ از هر 24 دستگاه احتمالاً یکی از آن ها از باتری معیوب استفاده می کند که خطر انفجار آن در هنگام شارژ وجود خواهد داشت. البته شاید در نگاه اول یک میلیارد دلار هزینه ای کمرشکن به نظر برسد اما خوب است بدانید این مبلغ در واقع کمتر از 5 درصد درآمد خالص 20.6 میلیارد دلاری سامسونگ در سال 2016 محسوب می شود. همچنین مقداری از این مبلغ را احتمالاً شرکت Samsung SDI که تولیدکننده 70 درصد از باتری های سامسونگ الکترونیکس می شود تقبل خواهد کرد و گفته می شود سامسونگ دیگر باتری های این شرکت را خریداری نخواهد کرد.

به گزارش سیب موز

هزینه فراخوانی گلکسی نوت 7 البته شاید برای سامسونگ کمرشکن نباشد اما اگر به خاطر داشته باشید سامسونگ این گوشی را امسال کمی زودتر معرفی و عرضه کرد تا رونمایی و فروش آیفون 7 تأثیری بر روی آن نداشته باشد و بتواند از این طریق گوشی های بیشتری را به فروش برساند. به این ترتیب و با تأخیر ایجاد شده در عرضه اپل هم فرصت این را خواهد داشت تا در 17 شهریورماه و با رونمایی از گوشی های آیفون 7 و آیفون 7 پلاس نگاه ها را به سوی خود بازگرداند.

کارشناس تحلیل گر سنگاپوری IDM «برایان ما» اعتقاد دارد سود و درآمد سامسونگ در این سه ماهه ضربه خواهد خورد اما احتمالاً در درازمدت مشکل به وجود آمده تأثیر چندانی نخواهد گذاشت.