آب امسال گران نمی شود

آب امسال گران نمی شود

سیب موز: آب امسال گران نمی شود

سیب موز ایران آنلاین /علیرضا دائمی اظهار کرد: آخرین مساله ای که در بحث آب مطرح بوده این است که به ازای هر مترمکعب از آب شهری مبلغی برای تامین آب روستایی اختصاص یابد که این مساله نیز ارتباطی با افزایش قیمت آب ندارد.

به گزارش سیب موز

وی افزود: براساس تبصره 6 بند (ج) وزارت نیرو از طریق شرکت های آبفای شهری سراسر کشور مکلف است علاوه بر دریافت نرخ آبهای شهری به ازای هر مترمکعب فروش آب شرب 150 ریال از مشترکان آب دریافت و به خزانه داری کل کشور واریز کند.

به گفته معاون وزیر نیرو در امور برنامه ریزی و اقتصادی، 100 درصد وجوه دریافتی تا سقف 70 میلیارد تومان از محل حساب مذکور صرفا جهت آبرسانی شرب روستایی و عشایری اختصاص می یابد.

دائمی با بیان این که اعتبار مذکور براساس شاخص کمبود آب شرب سالم بین استان های کشور در مقاطع سه ماهه از طریق شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور که توزیع می شود، ادامه داد: این مساله بدین منظور است تا پس از مبادله موافقت نامه بین سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ها و شرکت های آب و فاضلاب استان ها و یا سازمان عشایری هزینه شود.

وی با بیان این که سال های گذشته نیز این اتفاق حادث می شد، تصریح کرد: تنها تفاوت آن با سال گذشته این است که سقف اقتصاد در سال های قبل 39 میلیارد تومان بود که امسال به 70 میلیارد تومان افزایش یافته است.

معاون وزیر نیرو در امور برنامه ریزی و اقتصادی با بیان این که این مساله در قانون بودجه سال 1395 دیده شده است، تاکید کرد: این مساله هیچ ارتباطی با افزایش قیمت آب ندارد و به طور قطع می توان گفت که قیمت آب در سال 1395 افزایش نیافته و نخواهد یافت.

/ایسنا