سقوط شهرستان «جانی خیل» در شرق افغانستان توسط طالبان

سقوط شهرستان «جانی خیل» در شرق افغانستان توسط طالبان

سیب موز: سقوط شهرستان «جانی خیل» در شرق افغانستان توسط طالبان

سیب موز ایران آنلاین /  مقامات محلی ولایت پکتیا در شرق افغانستان اعلام کردند: بامداد امروز طالبان مسلح توانستند کنترل شهرستان جانی خیل ولایت پکتیا را در اختیار بگیرند.

به گزارش سیب موز

آنها اظهار داشتند: شب گذشته حملات طالبان از مواضع مختلف به شهرستان جانی خیل گسترش یافت که جنگ سختی میان آنها و نیروهای امنیتی افغان در گرفت.

مقامات محلی ولایت پکتیا افزودند: به دلیل افزایش درگیری و نبود امکانات و عدم حضور نیروهای کمکی، حلقه محاصره 200 نیروی ارتش افغانستان که از چند وقت پیش در محاصره طالبان قرار داشتند، تنگ تر شد.

«عبدالرحمان سوله مل» فرماندار شهرستان جانی خیل چندی قبل در این باره از حمله گروهی صدها طالب مسلح به این شهرستان خبر داده بود.

فرماندار شهرستان جانی خیل اذعان داشت: اگر نیروهای کمکی هرچه سریع تر به شهرستان جانی خیل اعزام نشوند، این شهرستان در معرض خطر سقوط قرار دارد.

چندی قبل نیز شهروندان ولایت های شمالی افغانستان در تجمعی اعتراض آمیز از دولت این کشور خواستند تا به وضعیت 200 نظامی ارتش که در ولایت «پکتیا» در شرق افغانستان تحت محاصره طالبان قرار دارند، توجه کند.

شهرستان جانی خیل ولایت پکتیا در شرق افغانستان هم مرز با پاکستان است و از چندی قبل به این طرف شاهد درگیری هایی میان نیروهای امنیتی افغان و مخالفان مسلح دولت کابل است./

تسنیم