تشریح دستاوردهای دولت برای ملت

تشریح دستاوردهای دولت برای ملت

سیب موز: تشریح دستاوردهای دولت برای ملت

سیب موز ایران آنلاین /

به گزارش سیب موز

نهاوندیان: ناراحتی بدخواهان از شنیدن دستاوردهای دولت

رئیس دفتر رئیس جمهوری دیروز سخنران پیش از خطبه های نمازجمعه تهران بود. به گزارش ایرنا، محمد نهاوندیان با بیان اینکه مردم با شنیدن دستاوردهای دولت خوشحال و بدخواهان ناراحت می شوند، شادمانی مردم را بزرگ ترین دستاورد دولت برشمرد و افزود: برای مبارزه با رانت و فساد بویژه در مسأله حقوق های غیرعادلانه، دولت به صورت جدی به مقابله با آنها پرداخت.

وی ادامه داد: غیر از مواردی که  خلأهای قانونی و مجوزهایی از اینجا و آنجا داشتند، برخورد شد؛ مهم تر آن بود که دولت در آیین نامه اجرایی قانون بودجه سال 95 این ریشه زیادی خواهی ها را که عبارت بود از تصمیم گیری ذینفع ها، مسدود کرد.به گفته نهاوندیان، در لایحه ای که دولت در آینده ای نزدیک به مجلس ارائه می دهد، درباره این موارد تصمیم گیری خواهد کرد و اینکه دستگاه های اجرایی را موظف می کند حداقل و حداکثر حقوق های مدیران را در سایت های خود بگذارند و شفافیت ایجاد کنند؛ یعنی برخورد ریشه ای.

رئیس دفتر رئیس جمهوری با تأکید بر استقبال دولت از نقد منصفانه، میان نقد منصفانه و تخریب تمایز قائل شد و گفت: در نقد منصفانه در کنار کاستی ها توفیقات هم دیده شده و در کنار آن راه حل داده می شود و اگر نقد شنیده شد و اصلاح صورت گرفت مانند الگوی قراردادهای نفتی که پیشنهاداتی مطرح شد و مورد توجه وزارت نفت قرار گرفت، باید آن منتقد و نشریه بیاید بگوید از اینکه به پیشنهادات من توجه کردید، ممنونم اما اگر دیدید که مرتباً روزی پس از روز دیگر و هفته پس از هفته مرتباً سیاه نمایی شد، دیگر نقد منصفانه نیست بلکه تخریب است.وی با تأکید بر اینکه باید در برابر نگاه تقابلی ایستاد، خاطرنشان کرد: این کشور یک ملت و یک دولت و دولت و ملت منسجم دارد و در جامعه، نظام و انقلاب دو قطبی نداریم. با انسجام و اعتماد و امید جلو می رویم و این مسیر پیشرفت همراه با عزت است و شرط فتح و پیروزی هدایت و تقوا، ایمان و خیرخواهی و مثبت اندیشی است. رئیس دفتر رئیس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود، اقتصاد مقاومتی را الگوی اقتصادی برونگرای درونزا و همراه با عدالت توصیف کرد و افزود: امسال ایران به عنوان تنها کشور سرافزار از تولید نفت محسوب می شود و در حالی که بسیاری از کشورهای قدرتمند، قدرت پول ملی آنها در سال جاری کاهش یافت و رشد اقتصادی آنها منفی شد، ایران رشد اقتصادی بالای 4 درصد را تجربه کرد.

وی خاطرنشان کرد: از سال 90، 40درصد درآمدهای نفتی کشور کاهش یافت و منجر شد که ارزش درآمدهای نفتی به یک سوم کاهش یابد، اما در سه سال گذشته این کارنامه اقتصاد مقاومتی است که حتی با این ضربه های وارد شده، نه تنها رشد اقتصادی کاهش نمی یابد و تورم ایجاد نمی شود، بلکه تولید نیز افزایش می یابد که این یعنی اقدام و عمل.

این عضو دولت با بیان اینکه تولید گندم در سه سال اخیر افزایش یافته است، خاطرنشان کرد: ذخایر گندم بیش از 7ماه است؛ در حالی که در دوره های گذشته کمتر از 20 روز بود. این یعنی مقاوم شدن اقتصاد و دشمنان کمتر به دنبال ضربه زدن به اقتصاد کشور هستند. ایران توانست امنیت محصولات کشاورزی و غذایی خود را بالا ببرد.وی ادامه داد: خوشبختانه بعد از یک دوره تلاش طولانی در سال های گذشته در زمینه تولید و صادرات، در 4 ماه نخست سال 95 به تراز مثبت تجاری 3/4 میلیارد دلار رسیدیم.

نوبخت: برنامه های تبلیغاتی جایی در دولت ندارد

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه هم در سفر به استان یزد، در جمع رسانه های این استان، با بیان اینکه مبنای برجام بر خوش بینی به طرف های غربی نیست، محور فعالیت های دولت تدبیر و امید را پرهیز از اجرای برنامه ها و اقدامات صرفاً تبلیغاتی عنوان کرد.

محمدباقر نوبخت با اشاره به اینکه رهبرمعظم انقلاب در دیدار اعضای هیأت دولت با تأیید عملکرد تیم مذاکره کننده ایرانی، طرف غربی را غیرقابل اعتماد ارزیابی کردند، ادامه داد: اگر طرف غربی بخواهد توافقات صورت گرفته در برجام را برهم بزند یا به اصطلاح این توافقنامه را پاره کند، پاسخ ایران از طرف مقابل قاطع تر خواهد بود.نوبخت در پاسخ به پرسشی درباره انتخاب مجدد روحانی در انتخابات آتی ریاست جمهوری اظهار کرد: همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند، این دولت تا آخرین روز خدمت وظایفی را که در قبال آرای مردم برعهده گرفته، به انجام خواهد رساند.وی ادامه داد: مردم بهترین داور برای تشخیص موفقیت دولت تدبیر و امید در عمل به وعده های داده شده هستند و انتخابات مجلس دهم نیز نشان دهنده آن بود که مردم به دنبال تشکیل مجلسی هستند که به جای کارشکنی، با دولت برای پیشبرد امور کشور تعامل می کند. نوبخت همچنین گفت: امسال 19هزار نفر در بخش دولتی جذب می شوند که این استخدام ها با استفاده از جذب یک نفر به ازای سه بازنشسته در بخش دولتی صورت می گیرد.

رحمانی فضلی: تأکید دولت بر اتمام مسکن مهر است

وزیر کشور نیز در جریان سفر به استان گلستان گفت: اراده دولت و شخص رئیس جمهوری بر این است تا مسکن مهر را که تأمین منابع نیز شده است بزودی تمام کند. عبدالرضا رحمانی فضلی ابراز امیدواری کرد: مردمی که صبر کردند و این موضوع به تأخیر افتاد، به بزرگواری خود ببخشند. این کار مهم بوده و زمینه سرمایه گذاری بالایی را می طلبید.

وی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه گرگان نیز با اشاره برخی تحلیل ها مبنی بر تلاش دشمنان برای انتخابات سال آینده گفت: مردم در انتخابات سال 96 ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی و میاندوره ای مجلس، بار دیگر عظمت خود را به دشمنان نشان خواهند داد.این عضو دولت همچنین با بیان اینکه کشور ما یک وحدت در عین کثرت و یک کثرت در عین وحدت است، گفت: امروز هر کسی بخواهد حرفی بزند یا کاری کند که وحدت و انسجام و نشاط و پویایی به هم بخورد، به نفع کشور نخواهد بود و همه باید بدانند که مردم اراده خود را در صندوق رأی نشان می دهند، مردم فصل الخطاب و تعیین کننده هستند و همه ما تن به خواست مردم می دهیم.

دهقان: افزایش قدرت در سایه همدلی

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نیز در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه اصفهان، همبستگی ملت و دولت را مهم ترین سرمایه های سیاسی کشور برشمرد و گفت: امروز با برخورداری از این سرمایه، همه باید به اقتدار، امنیت و پیشرفت ایران کمک کنیم.

سردار حسین دهقان افزود: دستیابی به این هدف تنها در سایه قدرت میسر است و افزایش قدرت جز در سایه اتحاد، همدلی و هم افزایی امکانپذیر نیست.وی به جایگاه جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشور و عنصری تأثیرگذار در معادلات سیاسی جهان و منطقه اشاره و اظهار کرد: این جایگاه در پرتو همبستگی، اتحاد ملی و انسجام برخاسته از هدایت رهبری انقلاب حاصل شده است.

پورمحمدی: پیگرد قضایی اهانت به مقامات عالی دولت

وزیر دادگستری نیز پنجشنبه شب در حاشیه سخنرانی در جمع نمازگزاران مسجد جامع شهر همدان گفت: توهین به دولت و مقامات عالی پیگرد قضایی دارد و به همین دلیل این وزارتخانه موظف به رسیدگی به هرگونه شکایت در زمینه اهانت به دولت است. مصطفی پورمحمدی افزود: اگر اهانت علنی به دولت و مقامات عالی دولت شود قوه قضائیه موضوع را پیگیری می کند و اینک پرونده های متعددی در دست رسیدگی است.وزیر دادگستری با بیان اینکه امسال، هفته دولت و تکریم شهیدان دولت با توطئه و کینه توزی دشمنان و تلاش برای تطهیر دشمنان خبیث و رذل ملت که همان منافقین یا همان تبهکاران روزگارند، مصادف شده است، افزود: عملکرد منافقین در چند دهه قبل در قساوت و خونریزی به مثابه عملکرد امروز داعش است و همین ها بودند که خوبان و نیکان ملت را به تیر قساوت و شقاوت می کشتند و زنان و کودکان بسیاری را به تیر سنگدلی و شقاوت خود از بین می بردند.

وی با اشاره به اینکه آیت الله مدنی از جمله شهیدانی است که به دست این جنایتکاران شهید شد، بیان کرد: جنایت آنان منحصر در بمبگذاری ها و خیانت هایی که سراغ داریم نیست بلکه آنان هزاران جنایت دیگر در پرونده دارند که کمتر به آن اشاره می شود و آن دست داشتن در جنایات صدام و رژیم بعث در طول سال های دفاع مقدس است. پورمحمدی عنوان کرد: اغلب بمباران های عراق با جاسوسی منافقین انجام شد و بسیاری از شهدای جنگ تحمیلی هم به واسطه حیله و مکر منافقین و یا افشاگری آنها از اطلاعات داخلی شهید شدند و حتی داستان هسته ای که سال ها ما را با تحریم و مشکلات بعدی آن مواجه کرد، ناشی از دروغ پردازی های منافقین بود.

معاون حقوقی رئیس جمهوری نیز در حاشیه افتتاح پروژه های عمرانی شهرستان های قرچک و پیشوا اعلام کرد: دولت با تهیه دو لایحه «شفاف و ذینفعان»، زمینه دسترسی عادلانه همه شهروندان به اطلاعات مورد نیاز را فراهم می کند. حجت الاسلام مجید انصاری گفت: لایحه شفاف، زمینه دسترسی عادلانه همه شهروندان به اطلاعات مورد نیاز را فراهم کرده و نقاط کور، مبهم و تاریک در همه زمینه ها را رفع می کند.