خطر فرستاده شدن ورزشکاران ناکام کره شمالی به معادن زغال سنگ

خطر فرستاده شدن ورزشکاران ناکام کره شمالی به معادن زغال سنگ

سیب موز: خطر فرستاده شدن ورزشکاران ناکام کره شمالی به معادن زغال سنگ

سیب موز ایران آنلاین / به کاروان ورزشی کره شمالی دستور داده شده بود که باید از بازیهای المپیک 2016 با پنج مدال طلا به خانه بازگردند اما آنها فقط دو نشان طلا، 3 نقره و 2 برنز بدست آوردند و عقب تر از کره جنوبی ایستادند.

گفته شده است که «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی ابراز امیدواری و تاکید کرده بود که ورزشکاران این کشور دستکم 17 مدال کسب کنند و کمیته المپیک این کشور پیش بینی کرده بود وضعیت تیم برای کسب نشان های زیاد مناسب باشد.

به گزارش سیب موز

گزارش ها حاکی است که ورزشکارانی که به مدال دست نیافته اند یا باید پاسخگوی مقام های کشور خود باشند و دلایل خود را اعلام کنند و یا اینکه در صورت نداشتن پاسخی قانع کننده برای کار اجباری به معادن زغال سنگ فرستاده شوند.

ورزشکاران کره شمالی در مسابقات المپیک در برزیل که به تازگی به پایان رسیده، فقط توانستند هفت مدال از جمله 2 طلا بدست آورند و برای همین خطر اعزامشان به این معادن وجود دارد.

تارنمای «سان» از قول «تسومیتشو شیگه مورا» تحلیلگر مسایل کره شمالی آورده است که به مدال آوران احتمالا مزایای زیادی از جمله خانه، خودرو و بسیاری هدایای دیگر داده خواهد شد.

وی افزود که البته نباید فراموش کرد که ناکامی ورزشی بزرگ کره شمالی در ریو «کیم جونگ اون» را عصبانی و ناامید خواهد کرد.

این کارشناس ژاپنی خاطرنشان کرد: البته آنها که موفقیتی نداشتند خانه هایشان فقیرانه تر خواهد شد، رده آنها تنزل، مزایایشان کمتر و در بدترین حالت به معادن زغال سنگ فرستاده خواهند شد.

روزنامه «کوریا تایمز» هم روز جمعه در گزارشی اعلام کرد که ممکن است ورزشکاران ناکام کره شمالی در بازیهای المپیک ریو به معدن «آئوجی» در استان «هامگیونگ» فرستاده شوند.

اینکه کره جنوبی توانست در این مسابقات 21 مدال از جمله 9 نشان طلا بدست آورد از موضوعات دیگری است که احتمالا به گفته این کارشناس، کره شمالی را ناخرسندتر خواهد کرد.

گفته شده است در جام جهانی 2010 میلادی زمانی که پرتغال تیم ملی فوتبال کره شمالی را هفت بر صفر شکست داد برخی از اعضای تیم به معادن فرستاده شدند.

با همه این احوال «کیم میونگ چول» که از او با عنوان سخنگوی غیررسمی دولت کره شمالی یاد می شود، این گزارش ها و اخبار را تکذیب کرده و گفته است که ما از ورزشکاران خود در بازگشت به گرمی استقبال می کنیم و نسبت به تلاش آنها رضایت داریم و اقدامات آنها در ریو قابل تقدیر است.

کاروان ورزشی 31 نفره کره شمالی در بازیهای المپیک ریو در 9 رشته ورزشی با حریفان خود به رقابت پرداختند.

/ایرنا