86 سال با تختی و بدون تختی!

سیب موز ایران آنلاین / پنجم شهریور ماه سال 1309 در محله خانی آباد تهران، غلامرضا تختی چشم به جهان گشود. آمد که بماند و نماد پهلوانی و مروت شود تا آیندگان هم نام و رسمش را پاس بدارند و با احترام از او یاد کنند.

به گزارش سیب موز

جهان پهلوان تختی یک مدال طلا، دو نقره و یک مقام چهارمی المپیک و یک طلا و دو نقره قهرمانی جهان به همراه طلای بازی های آسیایی را در کارنامه زرین خود دارد اما آن چیزی که تختی را ماندگار کرد و باعث شد که با گذشت 39 سال از پروازش نام و مرامش ورد زبان ها بماند، نه مدال هایش بود و نه اسم و رسمش؛ تختی برای مردم زندگی کرد و هیچگاه از آن ها جدا نشد. همیشه یار و یاور محرومان بود و دستگیر افتادگان و این رمز جاودانگی «جهان پهلوان» است.

۸۶ سال با تختی و بدون تختی!

سیب موز: 86 سال با تختی و بدون تختی!

چه در میدان نبرد و پنجه در پنجه حریفان و چه در کوچه و بازار، همیشه منش پهلوانی و اخلاق مداری را فراموش نکرد و به آن پایبند بود. سی و هفت سال بیشتر زندگی نکرد اما همین عمر اندک را وقف مردم کرد و برای آن ها زیست. طول عمرش کوتاه بود اما عمق وجودش چنان بلند است که سال هاست مردم ایران، پهلوانی را با نام تختی معنا می کنند.

۸۶ سال با تختی و بدون تختی! 2

هیچ چیز را برای خودش نخواست؛ او از خود گذشت تا به خدا رسید. هر چند نزدیک نیم قرن از رفتن غریبانه اش می گذرد اما تختی و راه و رسمش هیچگاه از یادها نخواهند رفت تا مردانگی و  پهلوانی همچنان زنده بماند و از یادها نرود.

«پهلوان» تولدت مبارک...

۸۶ سال با تختی و بدون تختی! 3 ۸۶ سال با تختی و بدون تختی! 4 ۸۶ سال با تختی و بدون تختی! 5 ۸۶ سال با تختی و بدون تختی! 6 ۸۶ سال با تختی و بدون تختی! 7 ۸۶ سال با تختی و بدون تختی! 8

/ایسنا