گزارش یورونیوز از سفر منطقه ای محمدجواد ظریف

گزارش یورونیوز از سفر منطقه ای محمدجواد ظریف

سیب موز: گزارش یورونیوز از سفر منطقه ای محمدجواد ظریف

سیب موز ایران آنلاین /  یورونیوز روز سه شنبه با پوشش خبر سفر منطقه ای وزیرخارجه ایران گزارش داد: محمد جواد ظریف در ادامه سفر خود به آمریکای لاتین، وارد نیکاراگوئه شد.

یورونیوز در ادامه گزارش داد: قرار است وزیر خارجه ایران دراین سفر یک روزه با دانیل اورتگا رئیس جمهوری این کشور دیدار و گفت و گو کند.

به گزارش سیب موز

این شبکه تلویزیونی همچنین افزود: محمد جواد ظریف در آغاز اولین سفر منطقه ای خود به آمریکای لاتین به کوبا سفر کرد.

یورونیوز گزارش داد: وزیرخارجه ایران ضمن دیدار با همتای کوبایی خود در هاوانا، از قصد ایران برای توسعه مناسبات با کوبا خبر داد.

این شبکه خبری در ادامه افزود: کوبا از جمله کشورهایی است که همواره از حق ایران برای استفاده صلح جویانه انرژی هسته ای حمایت کرده و ایران نیز در مقابل از منتقدان اصلی تحریم های آمریکا علیه کوبا بوده است.

یورونیوز در پایان گزارش داد: محمد جواد ظریف در ادامه این سفر هفت روزه قرار است از کشورهای اکوادور، بولیوی، ونزوئلا و شیلی دیدن و با مقامات این کشورها ملاقات کند.

محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران یکشنبه شب گذشته به وقت تهران در راس یک هیات 120 نفر سیاسی و اقتصادی در اولین مرحله از سفر دوره ای خود به آمریکای لاتین وارد هاوانا شد.

وی درپایان سفر خود به کوبا، عصر روز گذشته (دوشنبه) دیدار دوساعته ای با 'رائول کاسترو' رئیس جمهوری کوبا داشت.

وزیرخارجه جمهوری اسلامی پس از ترک کوبا و در دومین مرحله از سفرش به آمریکای لاتین، دوشنبه شب به وقت محلی - صبح سه شنبه (امروز) به وقت تهران - وارد ماناگوا پایتخت نیکاراگوئه شد./

ایرنا