انتقال 10 افراط گرا از زندانی در حومه پاریس به زندان های دیگر

انتقال 10 افراط گرا از زندانی در حومه پاریس به زندان های دیگر

سیب موز: انتقال 10 افراط گرا از زندانی در حومه پاریس به زندان های دیگر

سیب موز به گزارش تارنمای روزنامه «ژورنال دو دیمانش»، مقامات زندان «فلوری مروژیس» (Fleury-Mérogis) در حومه پاریس، از بیم شورش و یا تشکیل یک شبکه افراط گرا در زندان، دست کم 10 زندانی با سابقه افراط گرایی را به زندان های دیگری منتقل کردند.

در ماه ژوئیه (تیر/ مرداد)، تشکیلات اطلاعاتی مدیریت زندان به مساله ای پی برده که وزیر دادگستری فرانسه با عنوان «تلاش برای تشکیل یک شبکه» به آن اشاره کرده است.

به گزارش سیب موز بر پایه این گزارش، سخنگوی مدیریت زندان فلوری مروژیس با تایید خبر انتقال زندانیان به دیگر زندان های حومه پاریس، تلاش این گروه برای «سازماندهی یک شورش» و یا «کنترل یک محله» از درون زندان را رد کرد.

وی عنوان کرد: زندانیان منتقل شده از این زندان هیچ ارتباط و یا طرحی نداشته اند. همچنین ارتباط آنان با «صلاح عبدالسلام» غیرممکن بوده است.

در پی هشدار «ژان ژاک اورووآی» (Jean-Jacques Urvoas) وزیر دادگستری فرانسه، از اوایل اوت (اواسط مرداد) دستورالعملی در اختیار زندان ها قرار گرفته در آن بر لزوم متفرق کردن زندانیان رادیکال و بنیادگرا، تاکید شده است.

«صلاح عبدالسلام» یکی از عاملان حمله تروریستی 13 نوامبر 2015 (22 آبان 94) در زندان فلوری مروژیس که بزرگترین زندان اروپا محسوب می شود، زندانی است.

در حملات تروریستی 13 نوامبر (22 آبان) پاریس، فرانسه برای نخستین بار در تاریخ خود هدف عملیات انتحاری قرار گرفت. در این حملات که گروه تروریستی «داعش» مسئولیت آن را برعهده گرفت، 130 نفر جان خود را از دست دادند و بیش از 350 نفر دیگر مجروح شدند.

پس از این حمله تروریستی، در سراسر فرانسه وضعیت فوق العاده اعلام شد. وضعیت فوق العاده در فرانسه که تا کنون چند بار دیگر هدف حمله تروریستی گسترده و یا اقدامات تروریستی محدود قرار گرفته؛ تا اوایل سال 2017 میلادی تمدید شده است.

اروپام ** 9053**1517