بهترین مرطوب کننده ها برای پوست بدون مواد شیمیایی – مجله مراحم

سیب موز: درمان خشکی پوست با مرطوب کننده های خانگی و طبیعی

بهترین مرطوب کننده ها برای پوست بدون مواد شیمیایی – مجله مراحم

سیب موز: بهترین مرطوب کننده ها برای پوست بدون مواد شیمیایی – مجله مراحم

مجله مراحم؛ رطوبت کافی نقش مهمی در سلامت پوست دارد، خشکی پوست می تواند پوست شما را چروک کند و جوانی را از چهره شما برباید. قصد نداریم به شما توصیه کنیم که به داروخانه بروید و در قبال پرداخت مبلغی پول انواع کرم مرطوب کننده را بخرید، ما در ادامه  به شما خواهیم گفت چگونه می توانید با راهکارهای خانگی در خانه خود و بادستان تان کرم هایی با خواص مرطوب کنندگی بسازید و علاوه بر اینکه از خواص آنها بهره مند می شوید و رطوبت را به پوست خود هدیه می دهید، لذت کرم ساختن با دستان خودتان را هم تجربه کنید.

طرز تهیه بهترین مرطوب کننده های طبیعی بدون مواد شیمیایی

ماسک مرطوب کننده

مواد لازم: یک کاسه، آووکادو، تخم مرغ، سرکه سیب، چنگال

به گزارش سیب موز: روش تهیه: یک آووکادو تازه را به 4 قسمت مساوی تقسیم کنید و یک قسمت را به خوبی در یک کاسه بکوبید، سپس با استفاده از یک چنگال این میوه کوبیده شده را بزنید تا به شکل چسب درآید. سپس زرده و سفیده یک تخم مرغ را از هم جدا کرده و فقط زرده را به آووکادو کوبیده شده اضافه کنید. بعد به این مخلوط یک تا 2 قاشق غذاخوری سرکه سیب اضافه کنید و مخلوط را خوب به هم بزنید تا کاملا به شکل چسبی نرم شود. حالا با دست های تان لایه ای نازک از این مخلوط چسبی شکل را روی صورت تان بمالید؛ بهتر است این ماسک را زیر چشم و ابرو نمالید. حدود 15 تا 20 دقیقه صبر کنید تا ماسک روی صورت تان بماند یعنی تا زمانی که ماسک کاملا روی پوست خشک شود، حالا با آب گرم صورت را آب بکشید.

بهترین مرطوب کننده ها برای پوست بدون مواد شیمیایی – مجله مراحم 2

مرطوب کننده پروتئینه

مواد لازم: یک زرده تخم مرغ، یک فنجان شیر

روش تهیه: زرده تخم مرغ را با شیر مخلوط کنید و خوب هم بزنید تا حالت چسبی پیدا کند. این مخلوط را در یک شیشه بریزید؛ می توانید آن را برای مدتی طولانی در یخچال قرار دهید، حالا شما یک کرم مرطوب کننده سرشار از پروتئین برای صورت تان دارید.

بهترین مرطوب کننده ها برای پوست بدون مواد شیمیایی – مجله مراحم 3

مرطوب کننده عمیق

مواد لازم: یک قاشق غذاخوری عسل، یک قاشق غذاخوری، روغن نارگیل، یک قاشق چای خوری آبلیمو

روش تهیه: این مواد را به خوبی با هم مخلوط کنید سپس به پوست بمالید و بگذارید حداقل 30 دقیقه روی پوست تان بماند، اگر صبر کنید که این کرم تا چندین ساعت روی پوست تان بماند تاثیر بیشتری می گذارد؛ سپس با آب گرم صورت تان را بشویید. این کرم برای پوست های خیلی خشک بسیار مناسب است. باقیمانده این مخلوط را می توانید تا چندین روز در یخچال نگهداری کنید.

بهترین مرطوب کننده ها برای پوست بدون مواد شیمیایی – مجله مراحم 4

مرطوب کننده ای برای انواع پوست ها

مواد لازم: 2 قاشق غذاخوری ماست، یک ونیم قاشق چای خوری عسل، نصف لیموترش، یک سفیده تخم مرغ

روش تهیه: آب لیموترش را بگیرید، سپس سفیده تخم مرغ را آنقدر بزنید تا کاملا پف کند، حالا تمام این مواد را به خوبی مخلوط کنید و آنقدر هم بزنید که به شکل کرم در بیاید، سپس این کرم را به صورت و گردن تان بمالید و حدود 10 تا 15 دقیقه صبر کنید و بعد با آب گرم صورت تان را بشویید.

بهترین مرطوب کننده ها برای پوست بدون مواد شیمیایی – مجله مراحم 5

نرم کننده و مرطوب کننده پاها

مواد لازم: روغن کنجد، موم عسل، اسانس نعناع، اسانس لیموترش

روش تهیه: درون یک قابلمه آب بریزید و روی اجاق بگذارید تا گرم شود سپس در یک قابلمه یا ظرف کوچک تر 3 قاشق غذاخوری روغن کنجد بریزید و درون این آب بگذارید تا به طور غیرمستقیم حرارت ببیند، بعد از چند دقیقه که روغن گرم شد، کمتر از 2 قاشق غذاخوری موم عسل به آن اضافه کنید و همچنان به طور ملایم به این مخلوط حرارت دهید. صبر کنید تا موم کاملا درون روغن ذوب شود، سپس از روی حرارت بردارید و چند دقیقه زمان دهید تا مخلوط کمی خنک شود.

سپس در یک ظرف دربسته یک قطره اسانس لیموترش و 10 قطره اسانس نعناع بریزید و بعد روی آن این مخلوط را افزوده و شیشه را تکان دهید تا حسابی با هم مخلوط شوند. اگر پوست شما نرمال است توصیه می کنیم مقدار کمی از این مخلوط را قبل از خواب شبانه به پاهای تان بمالید و بگذارید تا صبح بماند، اگر پوست شما خیلی خشک است یک لایه ضخیم از این مخلوط را روی پاها بمالید، جوراب بپوشید و بگذارید تمام طول شب روی پاهای تان بماند.