ساخت بیمارستان هزار تخت خوابی هسته ای ولایت طی 4 سال

ساخت بیمارستان هزار تخت خوابی هسته ای ولایت طی 4 سال

سیب موز: ساخت بیمارستان هزار تخت خوابی هسته ای ولایت طی 4 سال

سیب موز ایران آنلاین /مازیار حسینی اظهار کرد: تا زمانی که طرح کلی پروژه نهایی نشود نمی توان به طور قطع درباره مراحل ساخت، نظر قطعی داد اما با توجه به امکانات و توان اجرایی مدیریت شهری در اجرای این پروژه، پیش بینی می کنیم ظرف مدت چهار سال، این بیمارستان تخصصی را با زیربنای 100 تا 120 هزار متر مربع احداث کنیم.

معاون شهردار تهران اعلام کرد: متأسفانه متوسط زمان اجرای پروژه های ساخت بیمارستان در کشور در حال حاضر بین 15 تا 19 سال است که این موضوع عمر مفید بنای ساختمان های بیمارستانی را نیز تحت تاثیر قرارداده است.

وی تاکید کرد: اگر در عمل بتوانیم این بیمارستان هزار تخت خوابی را ظرف مدت چهار سال به اتمام برسانیم به طور قطع نقطه عطفی در پروژه های بیمارستان سازی کشور خواهد بود.

حسینی خاطر نشان کرد: در حال حاضر تنها فاز یک طراحی این بیمارستان در مراحل پایانی قرار دارد؛ اما به محض پایان مطالعات و طراحی ، طرح جامع باید در کمیسیون ماده پنج و در ادامه در شورای عالی معماری و شهرسازی مراحل تصویب را طی کند تا بدین ترتیب کار ساخت آن آغاز شود.

به گزارش سیب موز

معاون شهردار تهران اظهار کرد: همزمان با بحث عمرانی ، موضوع پرورش نیروی متخصص هم باید دنبال شود و در این راستا خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی تهران برای بحث بهره برداری انتخاب شده است و به احتمال زیاد انستیتو سرطان دانشگاه تهران نیز با ساخت  بیمارستان فوق تخصصی هسته ای ولایت، در این مجموعه مستقر می شود.

حسینی افزود: در مراحل طراحی به دنبال آن هستیم تا مشخص شود چه تجهیزات مناسبی می توانیم برای بیمارستان فوق تخصصی تهیه کنیم که این تجهیزات مبتنی بر دانش هسته ای باشد و بتوانند در اجرای درمان ها کربن تراپی و  پروتون تراپی مورد استفاده قرار گیرند.

بر اساس گزارش تهران سما،  تفاهم نامه احداث اولین بیمارستان هسته ای کشور در چهارم آبان ماه سال گذشته در بوستان ولایت با حضور رئیس سازمان انرژی اتمی ، وزیر بهداشت و شهردار تهران  و جمعی از مسئولان شهری و کشوری امضاء شد و براین اساس مقرر شد که این بیمارستان تخصصی هزار  تخت خوابی هسته ای در بوستان ولایت احداث شود./ایسنا