علم ورزش | در هنگام کاهش وزن وقتی شدت ورزش را بالا می برید، چطور اشتها را کنترل کنید

علم ورزش | در هنگام کاهش وزن وقتی شدت ورزش  را بالا می برید، چطور اشتها را کنترل

سیب موز: علم ورزش | در هنگام کاهش وزن وقتی شدت ورزش را بالا می برید، چطور اشتها را کنترل کنید

سیب موز: از وقتی که فعالیت تان بیشتر شده، بیشتر احساس گرسنگی می کنید؟ اگر سعی در کاهش وزن دارید، باید مواظب باشید. افزایش اشتها بعد از تمرینات ورزشی سخت ممکن است برای همه اتفاق بیافتد اما برای کسی که به فکر کاهش وزن است و باید تغذیه هوشمندانه ای داشته باشد لازم است توجه بیشتری به آن داشته باشد.

" );

w.anetworkParams[ ad.id ] = ad;

d.write( "

به گزارش سیب موز:

اگر دیدید با شروع تحرک و فعالیت تمایل تان به خوردن بیشتر شده و نمی خواهید تلاش های تان برای کاهش وزن را خنثی کنید، در این مطلب مجله علم ورزش چند نکته برای تان دارد تا بتوانید گرسنگی و اشتهای تان را درست کنترل کرده و در مسیر درست تان به سمت تناسب اندام و سلامتی باقی بمانید.

1. سعی کنید با کالری های باکیفیت به بدن تان سوخت رسانی کنید

اول از همه، اگر واقعاً گرسنه هستید، باید بخورید! اما مراقب چیزهایی که می خورید باشید. اگر به بدن تان با کالری های فرآوری شده و بی کیفیت انرژی برسانید، نخواهید توانست پاسخگوی گرسنگی تان باشید، یا حداقل تنها برای مدت کوتاهی سیر خواهید بود. اهمیتی به تبلیغات های عجیب و فریبنده ندهید!

رژیم غذایی تان را با دقت بررسی کنید؛ شاید لازم باشد تغییراتی در آن ایجاد کنید تا ولع تان مهار شود. اگر در حال حاضر بیشتر از غذاهای طبیعی تر و فرآوری نشده و مغذی و سالم تغذیه می کنید، اما بازهم زیاد گرسنه می شوید، احتمالاً موارد دیگری وجود دارد که روی اشتهای تان مؤثر بوده و ربطی هم به برنامه تمرینی تان ندارد، مثلاً کمبود خواب، استرس و یا عوامل دیگر که باید بررسی شان نمایید.

2. وعده های غذایی تان را زمانبندی کنید تا هم نیازهای تان برطرف شود و هم برنامه های تان درست پیش برود

اگر تغذیه و سایر عوامل دخیل را رعایت کردید اما احساس گرسنگی تان همچنان پابرجا بود، بهتر است زمان خوردن تان را بررسی کنید. بعضی از افراد به این نتیجه می رسند که خوردن وعده های کوچک تر اما مکرر در طول روز باعث احساس سیری و رضایت بیشتری در آن ها می شود، بعضی ها هم ممکن است با خوردن همان 3 وعده همیشگی احساس بهتری داشته باشند. یک فرمول خاص و کاملی وجود ندارد که برای همه مناسب باشد، بنابراین سعی کنید حالت ها گوناگون را امتحان کنید تا بفهمید کدام برای شما بهترین است و پاسخ اشتها و برنامه های تان را می دهد و هم اینکه در کاهش وزن کمک تان می کند.

مطلب مرتبط: چگونه بدون رژیم لاغر شوید؟

3. آب بدن تان را حفظ کنید

نوشیدن آب کافی نه تنها برای سلامتی بدن ضروری است، مخصوصا وقتی هنگام ورزش عرق می کنید، بلکه باعث سرکوب اشتهای کاذب می شود. تحقیقی نشان داده است نوشیدن آب پیش از غذا به کاهش وزن کمک می کند.نوشیدن آب فراوان باعث افزایش انرژی می شود یعنی عملکردتان را ببهود می بخشد. بنابراین می توانید در زمان تمرین، شدید تر فعالیت کنید. آب یک نوشیدنی بدون کالری و طبیعی است که به ذهن و روان تان هم کمک می کند.

4. به جای افزایش شدت تمرین، فعالیت های روزمره تان را بیشتر کنید

در نهایت، اگر همه این راه ها را امتحان کردید اما واقعاً بازهم احساس گرسنگی داشتید، شاید لازم است برنامه تمرینی تان را مجدداً بررسی نمایید. ورزش زیاد و شدید می تواند با ایجاد احساس گرسنگی و ولع زیاد، تمام تلاش های تان را خنثی کند. فقط چند دقیقه وقت لازم است تا تمام کالری های سوخت شده را برگردانید، پس اجازه ندهید این اتفاق بیفتد.

شاید به این نتیجه برسید که 30 تا 45 دقیقه تمرین با تمرکز و درست در روز بهتر از یک ساعت یا بیشتر تمرین کردن اهداف تان را تأمین کند. در این مورد هم یک فرمول خاص برای همه وجود ندارد اما اگر هیچ راهی برای تان جواب نداد ارزش این را دارد که این راه را هم امتحان کنید. 30 دقیقه تمرین درست و با تمرکز همراه با تحرک در طول روز( مثلا 10000 قدم پیاده روی روزانه)، شاید همان فرمولی باشد که برای جلوگیری از برگرداندن کالری سوخت شده به بدن نیاز دارید تا به هدف تان برسید و تغییری در ترکیب بدنی تان ایجاد کرده و سالم تر باشید.

نکته پایانی

این نکته مهم است که شما چقدر چاق هستید تا برنامه ورزشی تان را تنظیم کنید، اگر برنامه غذایی درستی برای کاهش چربی داشته باشید، یک برنامه بدنسازی با وزن بدن در کمترین زمان از دویدن های طولانی مدت بهتر است، اگر چربی کمی دارید می توانید به جای یک ساعت دویدن با ریتم یکنواخت، تمرینات اینتروال با شدت متوسط و زمان کم را انتخاب کنید.

در مجموع این توصیه ها کلی بوده و برای همه کسانی که به فکر کاهش وزن هستند مهم است، نوع برنامه تمرینی شما به شدت و نوع ورزشی که می خواهید انجام دهید، مرتبط است، همیشه سخت تمرین کردن و زیاد عرق ریختن به معنی نتیجه خوب نیست، بلکه هوشمندانه ورزش کردن مهم است و فراموش نکنید تا زمانی که تغذیه خوبی نداشته باشید، ورزش کمک زیادی برای کاهش وزن به شما نخواهد کرد.

ترجمه و نعدیل: elmevarzesh.com