خواص شگفت انگیز مصرف شیر بادام برای بدن

خواص شگفت انگیز مصرف شیر بادام برای بدن

سیب موز:

خواص شگفت انگیز مصرف شیر بادام برای بدن

سیب موز:  برخی متخصصان از بادام به عنوان یکی از مغزهایی نام می برند که برای قلب مفید می باشد و مصرف آن توصیه می شود. حتی بعضی از آن ها به بیماران قلبی توصیه می کنند که از شیر بادام استفاده بکنند.

هر 240 میلی لیتر از شیر بادام شیرین نشده حاوی 30 تا 40 کالری می باشد و اصلا کلسترول یا چربی اشباع ندارد. میزان ویتامین D در انواع غنی شده شیر بادام با شیر بدون چربی گاو مشابه می باشد و حتی برخی از آن ها حاوی 50 درصد کلسیم بیشتری هستند.

براساس گزارش محققان مرکز پزشکی دانشگاه مریلند، شیر بادام حاوی اسیدهای چرب غیراشباع تک زنجیره ای است و با توجه به همین ویژگی می تواند سطح کلسترول بد خون را پایین بیاورد، التهاب را کاهش دهد و نقش موثری در بهبود عملکرد مغز داشته باشد. البته در کنار همه این جنبه های مثبت، نباید از جنبه های منفی شیر بادام غافل شد. متاسفانه، میزان پروتئین موجود در شیر بادام واقعا در مقایسه با شیر گاو و شیرهای دیگر کم می باشد. بنابراین، استفاده از شیر بادام نمی تواند پروتئین مورد نیاز بدن را تامین بکند.

اگر قصد دارید که از شیر بادام به منظور مراقبت از سلامت قلب استفاده کنید، حتما سراغ انواع شیرین نشده آن بروید. یکی از مشکلات اصلی در شیرهای جایگزین، این می باشد که اکثر آن ها با استفاده از قندهای افزودنی شیرین می شوند. همه انواع قندهای افزودنی می توانند برای قلب خطرناک باشند.

به گزارش سیب موز: تهیه و گردآوری: گروه تغذیه و سلامت سیب موز