حکم بازداشت آسانژ تایید شد

سیب موز حکم بازداشت آسانژ تایید شد

حکم بازداشت آسانژ تایید شد

سیب موز: حکم بازداشت آسانژ تایید شد

دادگاه تجدید نظر سوئد حکم بازداشت جولیان آسانژ بنیانگذار پایگاه اینترنتی ویکی لیکس را که از ژوئن 2012 به سفارت اکوادور در لندن پناه برده است، تایید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبربه نقل از خبرگزاری صداوسیما، دادگاه تجدید نظرحکم دادگاه اولیه را تایید کرد. مقامات سوئدی می خواهند از آسانژ، 45 ساله، درباره اتهام تجاوز جنسی او در سال 2010 بازجویی کنند. آسانژ این اتهام را رد می کند. آسانژ اعتبار این حکم و اتهامت علیه خود را رد می کند.

در حکمی که روز جمعه منتشر شد آمده است: دادگاه تجدید نظر حکم دادگاه اولیه را در این مورد که آسانژ به تجاوز احتمالی جنسی متهم است، تایید می کند.

آسانژ نگران این موضوع است که در صورت تسلیم کردن خود به مقامات سوئد، با آمریکا مسترد شود. پایگاه اینترنتی ویکیلیکس در سال 2010 هزاران سند محرمانه آمریکا را منتشر کرد.

مقامات دادستانی سوئد روز چهارشنبه اعلام کرده بودند روز 17 اکتبر از آسانژ در سفارت اکوادور در لندن بازجویی خواهد شد. دادستانی سوئد با صدور بیانیه ای اعلام کرد این مصاحبه را یک دادستان اکوادوری انجام خواهد داد.

به گزارش سیب موز

اینگرید ایسگرن دادستان ارشد سوئد و یک مامور تحقیق پلیس این کشور اجازه خواهند داشت در مصاحبه حضور داشته باشند و از طریق دادستان اکوادوری پرسش های خود را بپرسند.

خبرهای مرتبط :

ویکی لیکس بار دیگر خبرساز شد