معجزه خوردن روزی 4 حبه سیر ·

سیب موز: خوردن 4 حبه سیر در طوب روز معجره ای برایتان به وجود می آورد که در ادامه می خوانید

معجزه خوردن روزی 4 حبه سیر ·

سیب موز: معجزه خوردن روزی 4 حبه سیر ·

به گزارش سیب موز: قدیمی ها می گویند سیر شما را از پزشک بی نیاز می کند. این گفته اشتباه نیست! تاکنون تحقیقات بسیاری روی سیر انجام گرفته که همگی خواص ویژه آن را تایید کرده اند.

سیر از دوران باستان مورد استفاده مردم در تمدن های مختلف بوده و حتی سقراط پدر علم پزشکی نیز مصرف آن را توصیه کرده است. تحقیقات جدید نیز به اثبات رسانده مصرف روزانه 4 حبه سیر می تواند از ابتلا به بسیاری از امراض پیشگیری کند.

سیر از خانواده پیازهاست و ترکیبی به نام آلیسین دارد که نه تنها مسبب بوی خاص و تند آن است بلکه خواص درمانی ویژه ای به آن می بخشد. سیر همچنین حاوی منگنز، ویتامین6B، ویتامین C سلنیوم و فیبر است. جالب است که سیر کالری ندارد اما پروتئین بالایی دارد. مصرف آن می تواند از بسیاری بیماری ها از جمله موارد زیر پیشگیری کند:

*سیر دشمن زوال عقل و آلزایمر است. سیر حاوی آنتی اکسیدانهایی است که جلوی فعالیت مضر رادیکال های آزاد را می گیرد و از بدن در برابر اثرات اکسیداتیو محافظت کرده و با افزایش آنزیم های خونی به پاکسازی خون کمک می کند.

*سیر برای افرادی که کلسترول بد بالا و همچنین زمینه ابتلا به مشکلات قلبی و عروقی را دارند بسیار توصیه شده است. از ابتلا به بیماری های قلبی عروقی پیشگیری کرده و جلوی خونریزی های مغزی را می گیرد و احتمال سکته را پایین می آورد. سیر همچنین درمان مناسبی برای فشار خون بالاست.

* سیر دارویی برای سرماخوردگی و گلو درد محسوب می شود و می تواند زمان درمان سرماخوردگی ویروسی را تا 70 درصد کوتاه کند.

*سیر به دلیل داشتن گوگرد می تواند فلزات سنگین را از بدن دفع کند. تحقیقات صورت گرفته روی کارگران کارخانجات باتری سازی که میزان سرب در خون شان بالاست نشان داده مصرف مرتب سیر تا 20 درصد سبب کاهش میزان سرب در بدن این افراد می شود.

*مصرف سیر در خانم هایی که در مرحله پیش از یائسگی هستند می تواند جلوی ضعف استخوان ها را بگیرد. سیر روی متابولیسم استروژن اثر گذاشته و مشکلات موجود در این دوره را کم می کند.

*قهرمانان المپیک یونان باستان از سیر قبل از مسابقه استفاده می کردند تا توان بدنی شان افزایش یافته و خستگی از آنها دور شود.

*در کنار تمامی این خواص سیر می تواند از سرطان معده، کولون و اثنی عشر پیشگیری کرده، بهبود دهنده سلامت مفاصل باشد، از بیماری های کلیوی و مثانه پیشگیری کند، بهبود دهنده فعالیت کبد باشد، یبوست را رفع و انگل را دفع کند. همچنین تنظیم کننده قند خون و حتی درمانگر اگزما و هرپس است.

سیر حاوی ترکیباتی است که برخی وقتی خام مصرف می شوند موثر است و برخی با پخته شدن. بهترین حالت این است که سیر را پوست کنده و 45 دقیقه به آن استراحت دهید تا آلیسین در آن فعال شود بعد آن را بپزید.

معجزه خوردن روزی 4 حبه سیر · 2 معجزه خوردن روزی 4 حبه سیر · 3