اعتراض ژاپن به آزمایش موشکی کره شمالی

سیب موز اعتراض ژاپن به آزمایش موشکی کره شمالی

اعتراض ژاپن به آزمایش موشکی کره شمالی

سیب موز: اعتراض ژاپن به آزمایش موشکی کره شمالی

ژاپن از کره شمالی خواست دست از تحرکات موشکی و پرتاب های خود بردارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، «شینزو آبه» نخست وزیر ژاپن اعلام کرد: پرتاب موشک کره شمالی، یک تهدید جدی برای امنیت این کشور به حساب می آید و توکیو به شدت به آن معترض است.

وی افزود: تهدید امنیت ملی ژاپن و تهدید کره شمالی برای صلح و ثبات و امنیت کل منطقه قابل اغماض نیست و باید به این مساله رسیدگی شود.

به گزارش سیب موز

ژاپن در ماه های گذشته هر بار با انتشار بیانیه هایی پرتاب های موشکی بالستیک کره شمالی را محکوم کرده است.

به دنبال پرتاب موشک بالستیک از روی یک زیردریایی توسط کره شمالی، کره جنوبی و ژاپن هر دو واکنش شدیدی نشان داده و خواستار برخورد سازمان ملل و شورای امنیت و کشورهای جامعه بین المللی با کره شمالی شدند.

پیشتر نیز کره شمالی تهدید کرده بود: در قبال رزمایش مشترک سالانه کره جنوبی و آمریکا ، دست به اقدامی تلافی جویانه خواهد زد.

به همین سبب نمایندگی ژاپن در سازمان ملل متحد از این کشور خواسته است دست از چنین تهدیدها و تحرکاتی ضد برگزار کنندگان رزمایش بردارد.

دولت ژاپن از اینکه اخیرا موشک های پرتاب شده کره شمالی وارد حریم این کشور شده به شدت ابراز ناخرسندی کرده و این اقدامات را ناقض هر گونه قانون بین المللی دانسته است.

نمایندگی چین در سازمان ملل متحد هم امروز از کره شمالی خواست تا دست از اقداماتی که می تواند باعث از دست رفتن کنترل اوضاع شود خودداری کند.

البته چین به طور کلی از کشورها خواسته است کارهایی انجام ندهند که باعث تنش در منطقه شود.

آمریکا، کره جنوبی و ژاپن همچنین مشترکا به کره شمالی هشدار دادند:اقدامات تحریک آمیز و دارای تهدید خود را متوقف کند.