نکته مهم برای شناگران حرفه ای

نکته مهم برای شناگران حرفه ای

سیب موز: نکته مهم برای شناگران حرفه ای

سیب موز: شناگران حرفه ای از درد در قسمت شانه های خود می نالند و باید برای جلوگیری از این درد راهکار زیر را انجام دهند.

به گزارش سیب موز: شناگرانی که در مسابقات بین المللی شرکت می کنند معمولا در طی هفته 60 هزار تا 80هزار متر را شنا می کنند. این میزان شنا فشار خاصی به مفصل شانه ها وارد می کند. شانه باید مکانیزم بسیار بالایی داشته باشد تا بتواند از آسیب دیدگی جلوگیری کند.

داشتن تکنیک مناسب، تمرین، کشش شانه ها و انجام ورزش های قدرتی می تواند از آسیب دیدگی شانه شناگران جلوگیری کند.درد شانه در 40 تا 91 درصد شناگران حرفه ای دیده می شود. در صورتی که شانه آماده نباشد عضلات دچار عدم تعادل می شوند و دامنه حرکت شانه کم می شود. این مساله احتمال آسیب دیدگی را افزایش می دهد.

تحقیقات انجام شده در زمینه جلوگیری از آسیب دیدگی شانه ورزشکاران در مجله آمریکایی آکادمی جراحان ارتوپد منتشر شده است.مدیر این تحقیقات می گوید: با انجام تمرین های مناسب می توان از آسیب دیدگی جلوگیری کرد. شناگران باید حرکات کششی انجام دهند. به خصوص در ناحیه شانه تا از نامتعادل بودن عضلات جلوگیری کنند. عضلات ناحیه شانه باید قوی باشند تا به مفصل آسیبی وارد نشود.

هنگامی که ورزشکاران دچار درد شانه می شوند باید علت این مساله توسط پزشکان تشخیص داده شود. درمان های درد شانه در شناگران مختلف است. درمان های غیر جراحی و جراحی برای این مشکل وجود دارد.

نکته مهم برای شناگران حرفه ای 2

شنا کنید سالم بمانید

نکته مهم برای شناگران حرفه ای 3

‎عجیب‎ترین نقاط دنیا برای شنا کردن

نکته مهم برای شناگران حرفه ای 4

شنای کودکان در کثیف ترین رودخانه جهان

نکته مهم برای شناگران حرفه ای 5

از چه سنی کودک را به کلاس شنا بفرستیم؟