مدیریت نامناسب از عوامل بحران آب

سیب موز مدیریت نامناسب از عوامل بحران آب

مدیریت نامناسب از عوامل بحران آب

سیب موز: مدیریت نامناسب از عوامل بحران آب

معاون امور آب و آبفای وزارت نیرو گفت ریشه بحران آب کشور فقط کمبود آب و خشکسالی نیست بلکه روش ‏های نامناسب و یا اشتباه مدیریتی مصرف و توزیع آب هم نیز بر این امر موثر است‎.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، آقای مهندس رحیم میدانی - معاون امور آب و ‏آبفای وزارت نیرو در گفتگو با برنامه روی خط درباره چالشهای پیش روی آب کشورگفت: کشورهای مختلف دارای بحران آب هستند و مدیریت منابع آب می تواند در اداره کردن کشور و عبور از بحران ها کمک کند و ‏مهندس میدانی افزود: ‏ بیشترین مصرف اب در مصارف کشاورزی و بعدا بخش صنعت است.

به گزارش سیب موز

وی آلاینده ها را از مهمترین تهدیدها برای منابع آبی کشور ذکر کرد و گفت: فاضلابهای خانگی و برخی آلاینده ها و زهاب کشاورزی را عامل کاهش کیفیت آب دانست.

معاون امور آب و ‏آبفای وزارت نیرو گفت: این وزارتخانه برای کنترل و مهار مصارف بی رویه اب در بخش کشاورزی ، سیاستهای تنبیهی و ‏تشویقی در دستور کار قرارداده است. علاوه بر این ‏در کنار مصارف بالای آب در بخش های کشاورزی و صنعت،  مصرف بالای آب شرب یکی از ‏دغدغه های وزارت نیرو اعلام شد.

و در استان گیلان مراکز جمعیتی مختلفی وجود دارد که 6 استان از گیلان ذینفع هستند. وی جریمه ، افزایش بهای اب ‏یا قطع آب را از راههای مقابله با مصرف بی رویه دانست.

مهندس میدانی افزود: آب جزو انفال است یعنی مالکیت ندارد و مدیریت آن فرابخشی است و باید بتوانیم اصول صحیح استفاده از آب را اجرا کنیم و اجرای آن باید با اقتدار بیشتری صورت گیرد.

معاون امور آب و ‏آبفای وزارت نیرو در خاتمه حل مسئله بحران آب در کشور را مستلزم اجماع نخبگان کشور و نگاه چند بعدی آن ها به ‏راه حل های رفع بحران آب دانست.

خبرهای مرتبط :

با این همه باران، اوضاع سدها چگونه است؟

آغاز چهارمین همایش انرژی بادی ایران

مصرف آب و برق ایران به بالاترین سطح تاریخ خود رسیده است

طرحهای تشویقی با هدف صرفه جویی در مصرف برق