روی خط خبر/ 530 هزار کلاس درس در بخش دولتی

سیب موز روی خط خبر/ 530 هزار کلاس درس در بخش دولتی

روی خط خبر/ ۵۳۰ هزار کلاس درس در بخش دولتی

سیب موز: روی خط خبر/ 530 هزار کلاس درس در بخش دولتی

معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ‏کشور گفت: بیش از 500 هزار کلاس درس در کشور وجود دارد که 95 درصد آن، از دستاوردهای انقلاب اسلامی بوده و همه دانش آموزان کشور دارای فضای اموزشی اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش، عدم تخصیص بودجه برای تعمیرات مدارس را ‏یکی از چالش ها و مشکلات آموزش و پرورش خواند و گفت: سال هاست در سازمان نوسازی مدارس ‏اعتباری برای تعمیرات مدارس در نظر گرفته نشده و این مساله مشکلات زیادی را در آموزش و ‏پرورش ایجاد کرده است.

به گزارش سیب موز

‏معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ‏کشور دربرنامه روی خط خبر شبکه خبر، درباره  ‏برنامه ها و نقاط قوت و ضعف این سازمان گفت: قبل از شروع سال تحصیلی، مدارس جدیدی به چرخه تعلیم و تربیت کشور وارد می شود .

روی خط خبر/ ۵۳۰ هزار کلاس درس در بخش دولتی 2

رئیسی درباره آمارارائه شده مدارس جدید، نوسازی و تعمیرات مراکز آموزشی کشور تصریح کرد: پس از انقلاب اسلامی،  بیش از 500 هزار کلاس درس ساخته شده که بیش از 95 درصد این کلاس ها از دستاوردهای انقلاب اسلامی بوده و همه دانش آموزان کشور دارای فضای اموزشی اند.

معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ‏کشور، با بیان اینکه ممکن است این این فضاهای آموزشی از استاندارد لازم برخوردار نباشد افزود: مجموع 530 هزار کلاس درس با  53 میلیون متر مربع و 95 درصد این  فضاهای آموزشی در کشورمربوط به پس از انقلاب اسلامی بوده و ما تلاش کردیم پروژه های نیمه تمام را هم نیز کامل کنیم.

رئیسی گفت: با توجه به تخصص بودجه در نظر گرفته شده، هزار و صد، پروژه، با امکانات جدید و با شروع  سال تحصلیی تحویل داده خواهد شد که خوشبختانه بخشی از این امکانات با همراهی خیرین مدرسه ساز تامین شده است.

وی اظهار داشت:  بخشی از این مدارس و فضاهای آموزشی جدید در مناطق محروم و مرزی کشور است که با مشارکت بخش خصوصی و افراد خیر ساخته شده و بیشتر نگاه ما هم در این مناطق متمرکز شده است.

معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ‏کشور درباره تعمیرات مدارس در فصل تابستان گفت:  این مراکز آموزشی دردست تعمیر است و با تلاش همکاران در بدنه وزارت اموزش و پرورش، این اقدمات به موقع انجام  و مهر 95 خیلی با شکوه تر از 94 انجام خواهد شد.

دانلود

خبرهای مرتبط :

نوسازی دو هزار مدرسه فرسوده تا پایان امسال

دو سوم مدارس ایران ایمن است / نقشه راه مدارس ایمن تدوین می شود