اولاند از تمایل خود برای نامزدی مجدد در انتخابات

سیب موز اولاند از تمایل خود برای نامزدی مجدد در انتخابات

اولاند از تمایل خود برای نامزدی مجدد در انتخابات

سیب موز: اولاند از تمایل خود برای نامزدی مجدد در انتخابات

فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه اعلام کرد مایل است در انتخابات ریاست جمهوری دو هزار و هفده کشورش نامزد شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، براساس این گزارش، فرانسوا اولاند در کتابی که قرا است روز جمعه منتشر شد ازتمایل خود برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری آتی فرانسه خبر داد اما تصریح کرد تنها در شرایطی این کار را خواهد کرد که احتمال پیروزی درانتخابات را برای خود متصور شود.

اولاند درحالی این مطلب را بیان کرده که نتایج نظرسنجی های صورت گرفته درفرانسه نشان می دهد ازمحبوبیت بسیارپائینی در میان فرانسویها برخوردار است.

اولاند به آنتونن آندره و کریم رسولی که نویسندگان کتاب " گفتگوهای خصوصی با رئیس جمهور" هستند، گفته است:" چند سال است که زندگی خصوصی نداشته ام با این حال برای شرکت درانتخابات آینده نیز تمایل دارم. ازشصت سالگی به بعد سالهای زندگی جوردیگری سپری می شود، ازاین مسئله آگاه هستم.

به گزارش سیب موز

درعین حال می دانم که وظیفه ریاست جمهوری چقدرسنگین است. اگردرانتخابات نامزد شوم و شکست بخورم همان جا سیاست را کنار خواهم گذاشت."

فرانسوا اولاند درنظرسنجیهای صورت گرفته درفرانسه نتایج خوبی به دست نمی آورد و حتی از طرف برخی مسئولان جناح چپ نیز مورد انتقاد قرارگرفته است.

طبق یک نظرسنجی که اواخرژوئیه نتایجش منتشر شدهشتاد درصد ازفرانسویها سیاست رئیس جمهورسوسیالیست کشورشان را تائید نمی کنند. یک نظرسنجی دیگر نیز نشان داد که هفتاد و سه درصد از فرانسویها آرزو می کنند که اولاند به هیچ عنوان در انتخابات ریاست جمهوری آینده فرانسه به پیروزی نرسد.

همچنین نتایج یک نظرسنجی که بیست ودوم ژوئن درفرانسه منتشر شد حاکی از آن بود که اگر فرانسوا اولاند درانتخابات ریاست جمهوری سال دو هزاروهفده فرانسه نامزد شود درهیچ صورت به دور دوم راه نخواهد یافت. این نظرسنجی  توسط نشریه لزاکو و رادیو کلاسیک فرانسه صورت گرفت.

اما اولاند بر این عقیده است که نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال دو هزاروهفده برپایه ارزشها تعیین خواهد شد و فرانسوی ها رئیس جمهور آتی خود را صرفا بر مبنای کارنامه، حرفها وعملکرد وی انتخاب نخواهند کرد.

ازسال دوهزارودوازده که فرانسوا اولاند به ریاست جمهوری فرانسه انتخاب شد میزان بیکاری دراین کشورافزایش یافت. میزان بیکاری در فرانسه در سه ماهه دوم امسال با اندکی کاهش به نه و نه دهم درصد رسید که هنوزهم رقم بالایی است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه ازپاریس، فرانسوا اولاند دررابطه با رقیب احتمالی خود درانتخابات ریاست جمهوری آینده فرانسه گفت نیکولا سارکوزی که احتمالا به زودی نامزدی خود را درانتخابات مقدماتی جناح راست رسما اعلام خواهد کرد، ازبخت بیشتری برای نامزدی جناح راست برخوردار است.

اولاند تصریح کرد:" اگر اتفاق عجیب وغریبی نیفتد به احتمال زیاد رقیب من در انتخابات دو هزار و هفده سارکوزی خواهد بود. اما سارکوزی خشن عمل می کند. سارکوزی در رابطه با حریفش می گوید من دندانهایش را خرد خواهم کرد اما من هیچ وقت از پشت تکل نخواهم رفت."

نتایج یک نظرسنجی که اواخر ماه مه درفرانسه صورت گرفت حاکی از آن است که نیکولا سارکوزی رئیس جمهور پیشین فرانسه در انتخابات مقدماتی جناح راست این کشوربرای تعیین نامزد نهایی این جناح درانتخابات ریاست جمهوری از بخت بیشتری برخوردار است.

طبق نتایج این نظرسنجی که توسط موسسه ب و آ  صورت گرفت و درمطبوعات ملی فرانسه منتشرشد، پس از سارکوزی آلن ژوپه با کسب بیشترین آرا درمکان دوم قرارمی گیرد.

کتاب " گفتگوی خصوصی با رئیس جمهور" با این جمله اعتراف آمیز اولاند در نوامبر سال دو هزاروسیزده شروع می شود:" مشکل است، البته که دشواراست، بسیار دشوارترازآن چه من تصور کرده بودم."

خبرهای مرتبط :

پای سارکوزی هم به رسوایی اولاند باز شد!

تماس تلفنی رئیس جمهور فرانسه با سلیمان فرنجیه