عاقبت فرار از دست پلیس با سیستم دودزا/ گروگان گیری دو نوجوان به دلیل خصومت شخصی

عاقبت فرار از دست پلیس با سیستم دودزا/ گروگان گیری دو نوجوان به دلیل خصومت شخصی

سیب موز: عاقبت فرار از دست پلیس با سیستم دودزا/ گروگان گیری دو نوجوان به دلیل خصومت شخصی

سیب موز به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ غلامعباس بلفکه در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی کسب خبری مبنی بر حمل مقادیر قابل توجهی موادمخدر تریاک توسط قاچاقچیان یکی از استان های جنوب شرقی به پایتخت و قصد عبور از حوزه استحفاظی قم ، بلافاصله موضوع در دستور کار ویژه این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: دو اکیپ اعزامی از عملیات ویژه ناجا ، دو اکیپ از پلیس مبارزه با موادمخدر شرق تهران و چهار اکیپ از پلیس مبارزه با موادمخدر استان قم پس از انجام هماهنگی های لازم قضائی و انتظامی جهت شناسایی و دستگیری قاچاقچیان اعزام شدند.

به گزارش سیب موز سرهنگ بلفکه ادامه داد: تعداد دو اکیپ دیگر جهت شناسایی سوژه ها به یکی از شهرستان ها عزیمت و با رصد فعالیت های پنهان قاچاقچیان، یک دستگاه خودروی پژو 405 نوک مدادی که راه پاکنی محموله مواد را انچام می داد شناسایی شد.

وی اضافه کرد: متهم با خودروی موصوف به یکی از شهرستان ها اعزام تا از آن جا تا تهران راه پاک کنی خودروی حامل مواد را به عهده بگیرد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان بیان داشت: تحقیقات در این زمینه ادامه داشت تا اینکه در اتوبان "قم – تهران" یک دستگاه خودروی پژو پارس به عنوان خودروی حامل مواد با یک نفر سرنشین شناسایی که بلافاصله ماموران جهت متوقف کردن خودرو وارد عمل شدند ولی به دلیل اینکه احتمال بروز تصادف با خودروهای عبوری و بیم به خطر افتادن جان مسافران در میان بود عملیات تعقیب و مراقبت نامحسوس در طول مسیر تا رسیدن به مقصد انجام شد.

وی اعلام کرد: اکیپ های تعقیب کننده به دنبال خودرو پژو 405 و خودروی پژو پارس به عنوان حامل مواد وارد حوزه قضائی یکی از شهرستان شده و به دلیل تردد خودروهای قاچاقچیان در محورهای خلوت و کوچه باغ ها به خودروی ماموران پلیس قم و عملیات ویژه ناجا مشکوک که در این حین سواری پژو 405 راه پاک کن تغییر مسیر و از سواری پژو پارس جدا می شود.

سرهنگ بلفکه گفت: . ماموران در ادامه به تعقیب خودروی موصوف پرداختند و در همین حین راننده اقدام به استفاده از سیستم دودزا کرده و با سرعت زیاد در لاین مخالف و با حرکات مخاطره آمیز اقدام به فرار کرد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان ابراز داشت: راننده بدون توجه به دستور ایست ماموران ، با سرعت سرسام آور قصد زیر گرفتن مردم را داشته که نهایتاً بعد از حدود 15 دقیقه فرار در سطح شهر ونهایتا در حاشیه شهر و کوچه باغ ها ، ماموران با شلیک تیر به سمت لاستیک های عقب، خودرو را پنچر و راننده باز با همین شرایط به فرار ادامه داده و حدود 10 دقیقه روی لاستیک پنجر حرکت می کرد و سیستم دود زا نیز فعال بود.

سرهنگ بلفکه خاطرنشان کرد: ماموران نیز با شلیک گلوله در یک فرصت مناسب دیگر لاستیک جلو را نیز پنجر وخودرو متوقف شد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان تصریح کرد: راننده مجدداً پس از پیاده شدن از خودرو اقدام به فرار کرده که توسط ماموران تعقیب کننده دستگیر شد.

سرهنگ بلفکه گفت: در بازدید از خودروی موصوف مقدار 503 کیلوگرم تریاک در قالب 52 بسته کشف و متهم نیز به پلیس مبارزه با موادمخدر شهرستان منتقل شد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان در پایان اعلام داشت: در ادامه با بررسی اقدامات اطلاعاتی، خودروی راه پاک کن نیز پس از شناسایی متوقف و سه نفر دیگر نیز در این خصوص دستگیر شدند.

**دستگیری آدم ربای جوان

فرمانده انتظامی شهرستان زاهدان استان سیستان و بلوچستان از عملیات موفقیت آمیز ماموران انتظامی این شهرستان در شناسایی و دستگیری عامل آدم ربایی دو پسر نوجوان در کمتر از 15 دقیقه خبر داد.

سرهنگ علی عارف نژاد گفت: درپی اعلام مرکز فوریت های پلیسی 110 مبنی بر وقوع یک فقره آدم ربایی در یکی از محلات شهر زاهدان بلافاصله چند اکیپ از عوامل انتظامی به محل اعزام شدند.

وی افزود: اهالی محل با مشاهده اینکه راننده یک دستگاه پژو 405 دو پسر نوجوان حدود 11 ساله را با تهدید و زور در صندوق عقب خودرو حبس کرد و از محل متواری شد، موضوع را به پلیس اطلاع دادند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: ماموران اعزامی پس از دریافت مشخصات خودرو و با اتخاذ تدابیر پلیسی مناسب و همکاری شایسته شهروندان در کمتر از 15 دقیقه این خودرو را شناسایی و محاصره کردند، راننده جوان که عرصه را بر خود تنگ دید با پیاده کردن دو نوجوان مجددا قصد فرار داشت که با درایت ماموران دستگیر شد.

سرهنگ عارف نژاد گفت: این دو نوجوان به آغوش خانواده بازگشتند و خودروی متهم نیز توقیف و متهم جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد ؛ گفتنی است متهم علت اصلی این اقدام خود را درگیری شخصی با دو فرد ربوده شده عنوان کرد.

**توقیف دو میلیارد ریال لوازم منزل قاچاق

فرمانده انتظامی شهرستان شهرضا استان اصفهان از کشف یک محموله لوازم منزل قاچاق به ارزش دو میلیارد ریال توسط ماموران ایست و بازرسی شهید امامی خبر داد.

سرهنگ حمید امیرخانی گفت: ماموران مستقر در ایست وبازرسی شهید امامی شهرستان شهرضا حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه کامیون کشنده حامل بار لوازم منزل که از جنوب کشور به مقصد تهران در حال حرکت بود مشکوک و آن را متوقف کردند.

وی با بیان اینکه در بررسی های صورت گرفته مشخص شد بار خودرو با بارنامه و مدارک ارائه شده مغایرت دارد افزود: ماموران پس از هماهنگی با مقام قضائی خودرو و محموله حامل آن را توقیف کردند.

این مقام انتظامی ارزش محموله توقیف شده را دو میلیارد ریال عنوان کرد و اظهار داشت: در این رابطه راننده خودرو دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

**کشف دو میلیارد و 700 میلیاردی سیگار قاچاق

جانشین فرمانده انتظامی استان هرمزگان از کشف دو میلیون و 700 هزار نخ سیگار قاچاق به ارزش دو میلیارد و 700 میلیون ریال در شهرستان بندر لنگه خبر داد.

سرهنگ علی اصغر خرم روی گفت: در راستای مقابله با قاچاقچیان کالاهای دخانی ماموران انتظامی شهرستان بندرلنگه ، حین گشت زنی درمحورهای مواصلاتی به یک دستگاه پژوپارس مشکوک شده و دستور ایست صادر کردند.

وی افزود: راننده خودرو بدون توجه به ایست پلیس به سمت محورهای خاکی و فرعی متواری شد و در نهایت خودرو بلاصاحب حوالی روستای گلشن شناسایی و کشف شد.

به گفته سرهنگ خرم روی ، در بازرسی از خودرو ، 296 هزارنخ سیگار خارجی قاچاق به ارزش 300 میلیون ریال کشف شد.

وی ادامه داد : همچنین درپی دریافت خبری مبنی بردپو محموله سیگار قاچاق دربیابان های حوالی روستای رستاق، ماموران انتظامی شهرستان به محل مورد نظر اعزام و در بازرسی از محل، دو میلیون و 400 هزارنخ سیگار خارجی قاچاق به ارزش دو میلیارد و 400 میلیون ریال کشف کردند.

**توقیف محموله بزرگ پوشاک

فرمانده انتظامی استان بوشهر از کشف یک محموله بزرگ پوشاک خارجی به ارزش 15 میلیارد ریال در شهرستان دشتی خبر داد.

سردار حیدر عباس زاده اظهار داشت: در پی رصد اطلاعاتی پلیس مشخص شد یک دستگاه ولوو کشنده مخصوص حمل گاز و فرآورده های گازی حامل حجم زیادی کالای قاچاق می باشد و قصد عبور از شهرستان دشتی را دارد.

وی افزود: پس از بررسی های دقیق و بهره مندی از شگردهای خاص پلیسی، مشخص شد یک محموله بزرگ پوشاک خارجی درحال عبور از شهرستان دشتی است.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: این محموله در قالب جاساز حرفه ای در یک دستگاه کامیون کشنده با بارنامه جعلی حمل گاز در حال انتقال بود که با اقدام به موقع و هماهنگی با مقام قضائی و کنترل محور تردد کامیون، توقیف و به مقر انتظامی منتقل شد.

عباس زاده تصریح کرد: پس از خروج کلیه کالاهای قاچاق از بونکر مشخص گردید تمامی اجناس مذکور از نوع پوشاک و البسه خارجی در سایزها و مارک های مختلف خارجی بوده که با توجه به حجم بالای کالای مکشوفه وزن آن قریب به 10 تن و ارزش ریالی آن در حدود پانزده میلیارد ریال برآورد شد.

فرمانده انتظامی استان با بیان این که در این رابطه یک نفر دستگیر و به مرجع قضائی معرفی شد، گفت: پلیس از هیچ تلاشی در برخورد قاطع با قاچاقچیان اجناس خارجی دریغ نمی کند و با تلاش مضاعف خواستار تحقق منویات مقام معظم رهبری در راستای حمایت از تولید داخلی و اقتصاد مقاومتی است.

**کشف عتیقه های مفرغی

فرمانده انتظامی استان ایلام از کشف 9 شی عتیقه از جنس مفرغ و مربوط به هزاره های اول و دوم قبل از میلاد در شهرستان دره شهر خبر داد.

سردار نورعلی یاری اظهار داشت:ماموران انتظامی شهرستان دره شهر مستقر در ایست و بازرسی پل گاومیشان موفق شدند محموله قاچاق آثار باستانی را از قاچاقچیان کشف کنند.

وی گفت:در این عملیات پلیسی،ماموران با اشراف اطلاعاتی خودرو حامل عتیقه های مفرغی را شناسایی و با متوقف کردن خودرو قاچاقچیان تعداد 9 قطعه اشیاء عتیقه را کشف کردند.

فرمانده انتظامی استان ایلام با اشاره به اینکه عتیقه های کشف شده شامل لیوان و بشقاب های مفرغی است،گفت: این عتیقه ها مربوط به هزاره اول و دوم قبل از میلاد بوده است که قصد جابجایی و انتقال آن ها را داشتند.

وی تصریح کرد:برابر اعلام کارشناسان میراث فرهنگی اشیاء کشف شده علاوه بر ارزش فرهنگی و تاریخی ارزش ریالی دقیق آن تحت بررسی است.

**کشف 265 قطعه سکه مربوط به دوره اشکانیان

فرمانده انتظامی استان زنجان از کشف 265 قطعه سکه تاریخی مربوطه به دوره اشکانیان طی یک عملیات پلیسی در شهرستان خدابنده خبر داد .

سردار علیرضا صالحی گفت: در پی کسب اطلاعاتی مبنی بر فعالیت دو سود جو در خصوص قاچاق اشیاء عتیقه، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس امنیت عمومی شهرستان خدابنده قرار گرفت.

وی ادامه داد: مأموران طی تحقیقات گسترده پلیسی موفق شدند متهمان را در شهرستان خدابنده شناسایی و در یک عملیات پلیسی دستگیر کنند.

این مقام ارشد انتظامی استان زنجان با اعلام اینکه ماموران موفق شدند از محل اختفای متهمان 265 قطعه سکه تاریخی کشف کنندگفت: بر اساس اعلام کارشناس میراث فرهنگی این سکه ها منقش به تصویر پادشاهان دوره های اشکانی هستند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه در این زمینه متهمان دستگیر شدند،توصیه کرد: افرادی که در این راستا فعالیت می کنند و برای رسیدن به امیال مالی و پول بیشتر، اشیاء تاریخی و هویت ملی را قاچاق می کنند بدانند که نیروی انتظامی با حساسیت موضوع را پیگیری و با متخلفان به شدت برخورد می کند.

**کشف انواع کالای قاچاق میلیاردریالی

فرمانده انتظامی شهرستان زنجان از کشف انواع کالای قاچاق به ارزش بیش از یک میلیارد ریال خبرداد.

سرهنگ ایرج خانی پور افزود: در راستای مبارزه با انواع قاچاق کالا، ماموران مبارزه با قاچاق کالا وارز حین کنترل خودرو های عبوری در محورهای مواصلاتی استان زنجان به دستگاه سواری پژو 405 و همچنین یک دستگاه تریلر مشکوک ودستور ایست صادر کردند.

وی تصریح کرد: پس از توقف خودرو ها ماموران در بازرسی تعداد 90 عدد ظروف غذاخوری ، هزار ثوب لباس(کلاه ،دستکش)، 275ثوب لباس خارجی ، پنج تخته پتو ، 63 عدد قندان ، 12 دستگاه دوربین شکاری و چهار هزارو 232 قلم انواع لوازم آرایشی بهداشتی و چهار دستگاه پلو پز قاچاق را که در داخل خودروها جاسازی شده بود کشف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان زنجان با اشاره به اینکه ارزش تقریبی کالای کشف شده بیش از یک میلیارد ریال است ، گفت :در این راستا دو نفر متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل بعدی تحویل مقامات قضائی شدند.

**104 فقره سرقت در پرونده سارقان لوازم خودرو

جانشین فرمانده انتظامی غرب استان تهران از دستگیری سارقان و مالخران لوازم خودرو با کشف 104 فقره سرقت در شهرستان اسلامشهر خبر داد.

سرهنگ گلزاری گفت: ماموران پلیس آگاهی شهرستان اسلامشهر حین گشت زنی به یک دستگاه خودروی پراید با پلاک مخدوش مظنون شده و بلافاصله دستور توقف خودرو را دادند ولی راننده بدون توجه به دستور ایست پلیس از محل متواری شد.

وی افزود: از آنجایی که راننده خودرو با انجام حرکات مارپیچ و خطرناک قصد فرار از دست ماموران را داشت با ایجاد طرح مهار ،خودروی متهمان در یکی از جاده های اسلامشهر توقیف و در بازرسی از آن سه دستگاه باند و ضبط خودرو کشف شد.

این مقام انتظامی افزود: با انتقال سارقان دستگیر شده به پلیس آگاهی متهمان در بازجویی ها و در تحقیقات پلیس به 104 فقره سرقت لوازم خودرو اعتراف کردند.

وی ادامه داد: باتوجه به اعتراف سارقان ، در این رابطه سه مالخر که اقدام به خرید لوازم سرقتی می کردند نیز دستگیر شدند .

جانشین فرمانده انتظامی استان خاطر نشان کرد : با هماهنگی مقام قضائی در خصوص بازرسی از محل کار مالخران ، انواع لوازم سرقتی کشف شد .

سرهنگ گلزاری اظهار داشت: با شناسایی مالباختگان و دعوت از آنها تحقیقات تکمیلی انجام و متهمان جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

** چهار کشته و مصدوم بر اثر برخورد مینی بوس با عابران پیاده در کرج

رئیس پلیس راهور استان البرز گفت : برخورد یک دستگاه مینی بوس با عابران پیاده در کرج دو کشته و دو مصدوم بر جای گذاشت.

سرهنگ همایون شریفی گفت : در این حادثه که صبح امروز در میدان دانشگاه حصارک کرج رخ داد یک دستگاه خودرو مینی بوس با برخورد به عابران پیاده و دو دستگاه خودرو پراید و پژو باعث کشته شدن دو نفر عابر و مصدوم شدن دو نفر دیگر شد .

وی افزود: کارشناسان پلیس راهنمایی و رانندگی علت این حادثه را عدم کنترل خودرو از سوی راننده مینی بوس اعلام کردند .

رئیس پلیس راهور استان البرز خاطرنشان کرد : تکمیل پل حصارک در کاهش وقوع تصادفات و خسارت جانی و مالی تاثیر بسزایی خواهد داشت ؛ گفتنی است ، پل حصارک یکی از مسیر های پرتردد و پر حادثه کلان شهر کرج است که تا کنون یک فاز آن به بهره برداری رسیده و فاز های دیگر نیز در دست احداث هستند .

اجتمام(5)9105** 1418