دهانتان از این لواشک ها آب می افتد

سیب موز: تابستان فصل درست کردن لواشک است. من که کسی را تا به حال ندیده ام که بتواند از لواشک بگذرد. بنابراین تا تابستان تمام نشده این لواشک های زردآلوی خوشمزه را حتما درست کنید. امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 5578 وب سایت دست ساز: تابستان فصل درست کردن لواشک است. من که کسی را تا به حال ندیده ام که بتواند از لواشک بگذرد. بنابراین تا تابستان تمام نشده این لواشک های زردآلوی خوشمزه را حتما درست کنید.

مواد اولیه :

زردآلو (3) کیلوگرمشکر (1/2) پیمانه

دهانتان از این لواشک ها آب می افتد

سیب موز: دهانتان از این لواشک ها آب می افتد

طرز تهیه:

به گزارش سیب موز: 1-مواد اولیه را آماده میکنیم.

دهانتان از این لواشک ها آب می افتد 2

2-زردآلو هارا نصف میکنیم و روی سینی را با کاغذ روغنی می پوشانیم و به مدت 25 دقیقه درون فر با دمای 200 درجه سلسیوس می گذاریم.

دهانتان از این لواشک ها آب می افتد 3

3-پس از گذشت 25 دقیقه سینی را از فر در می آوریم و به مدت 15 دقیقه می گذاریم خنک شود و سپس زردآلو ها را درون مخلوط کن میریزیم تا کاملا یک دست شوند.

دهانتان از این لواشک ها آب می افتد 4

4-سپس پوره زرد آلو را درون ظرف گودی می ریزیم و شکر را اضافه میکنیم و هم میزنیم تا کاملا شکر حل شود. سپس پوره را درون آبکشی یا توری های نازک میریزیم و با لیسک صاف میکنیم.

دهانتان از این لواشک ها آب می افتد 5

5-سینی را با دو لایه کاغذروغنی(و یا پلاستیک) می پوشانیم و مایع صاف شده را درون سینی میریزیم و به مدت یک روز الی سه روز در سینی را در آفتاب ویا در هوای آزاد می گذاریم تا خشک شود. ویا می توانید سینی را به فر که از قبل با درجه حرارت 120 تا 150 درجه سانتی گراد گرم نموده ایم به مدت 2 ساعت قرار دهیم تا زمانی که آب لواشک تبخیر شود و حالت تردی پیدا کند.

دهانتان از این لواشک ها آب می افتد 6

6-پس از خشک شدن با قیچی مطابق شکل لواشک ها را برش می دهیم.

دهانتان از این لواشک ها آب می افتد 7

7-و سپس لواشک هارا رول می کنیم.

دهانتان از این لواشک ها آب می افتد 8