شلیک موشک بیخ گوش سران

سیب موز کره شمالی امروز (دوشنبه) سه موشک بالستیک را از ساحل شرقی اش به سمت دریا پرتاب کرد ؛ آزمایشی که چند ساعت پس از مذاکره برسر تهدید پیونگ یانگ در بین قدرتهای منطقه ای در نشست گروه 20 در چین صورت گرفت. خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی اعلام کرد آزمایش امروز تازه ترین آزمایش در سری آزمایش های بالستیک کره شمالی است که از آغاز سال جاری میلادی تاکنون به بیش از 10 مورد می رسد.

ارتش کره شمالی در اواخر اوت سال جاری میلادی موشک بالستیکی را از ساحل شرقی اش توسط یک زیردریایی پرتاب کرد، آن هم یک روز پس از آنکه آمریکا و کره جنوبی مانورهای نظامی مشترک سالانه خود را موسوم به "نگهبان آزادی اولچی" آغاز کردند.

ستاد مشترک کل ارتش کره جنوبی در پیامی اعلام کرد کره شمالی سه موشک بالستیک را از ساحل هوآنگژو واقع در استان هوآنگ هائه در ساعت 12:14 به وقت محلی پرتاب کرد.

این در حالی است که مدل موشک های پرتاب شده و مسافتی که طی کردند هنوز مشخص نیست.

این آزمایش اخیر چند ساعت پس از آن صورت گرفت که مساله "تهدید بالقوه کره شمالی" در بین قدرت های منطقه ای در نشست گروه 20 در چین به بحث گذاشته شد.

پارک گئون های، رئیس جمهوری کره جنوبی به شی جینپینگ، همتای چینی اش گفت: رفتار کره شمالی در سال جاری میلادی به طور جدی صلح در منطقه را متزلزل کرده و چالشی برای توسعه روابط سئول ـ پکن محسوب می شود.

شلیک موشک بیخ گوش سران

سیب موز: شلیک موشک بیخ گوش سران برچسب ها: شلیک ، موشک بازگشت به صفحه نخست