واحدهای صنعتی کوچک و متوسط جان گرفتند

سیب موز مدیر عامل بانک صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در گذشته معوقات صنایع کوچک بیشتر بود اما در حال حاضر روند کاهنده را در پیش گرفته است، گفت: در حال حاضر بیش از 80 درصد این صنایع اقساط خود را در موعد مشخص پرداخت می کنند، ضمن اینکه آمارها نشان می دهد وضعیت نسبت به قبل بهتر شده است. به گزارش خبرنگار پارسینه، علی اشرف افخمی در جمع خبرنگاران با اشاره به حمایت های دولت برای خروج از رکود و احیای واحدهای صنعتی و تولیدی کوچک و متوسط، اظهار داشت: در 5 ماهه سال 95 رقمی به ارزش 970 میلیارد تومان به 712 واحد کوچک و متوسط پرداخت شد، البته این رقم تا چند ماه آینده به یک هزار و 100 میلیارد تومان خواهد رسید.

او در پاسخ به پرسش پارسینه مبنی بر اینکه در حال حاضر که صنایع کوچک و متوسط دچار مشکل هستند، بانک صنعت و معدن به عنوان یک بانک تخصصی چه اقداماتی را در راستای اقتصاد مقاومتی عملیاتی کرده و چه تسهیلاتی را به این صنایع داده است؟ گفت: بر روی تسهیلات مالی که مورد نیاز این واحدهاست، متمرکز شده ایم. صنایع کوچک معمولا برای سرمایه درگردش و سرمایه ثابت برای تکمیل تجهیزات تقاضای اعطای تسهیلات دارند.

افخمی با بیان اینکه طبق برنامه و سیاس های اقتصاد مقاومتی تسهیلات به تمامی  صنایع کوچک، متوسط و بزرگ تلق می گیرد، تصریح کرد:  در 5 ماهه  نخست سال بیش از 712 واحد از صنایع  کوچک و متوسط  تامین مالی شدند. در آینده نیز اشتیاق برای افزایش تسهیلات وجود دارد.

او افزود: ما با صنایع کوچک و متوسط ادبیات مشترکی داریم و این صنایع به راحتی می توانند تسهیلاتی را از بانک صنعت و معدن دریافت کنند.

مدیر عامل بانک صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: گاهی صنایع کوچک نیاز به مشاوره در زمینه های مختلف از جمله تکنولوژی، علمی، حقوقی و مدیریت مالی دارند که اگر درخواست کنند و احتیاج داشته باشند این مشاوره به آنها داده می شود و به عنوان بسته «توانمند سازی» تمام این خدمات و تسهیلات اعم از مشاوره های علمی و حقوقی در اختیارشان قرار می گیرد.

او اذعان داشت: این روش در بسیاری از بانک های مطرح دنیا مرسوم شده است و ما نیز توانستیم قدم های خوبی در این زمینه برداریم.

افخمی در پاسخ به این پرسش که آیا پیشرفت صنایع خرد و کوچک را احساس می کنید، گفت: بازپرداخت صنایع کوچک و متوسط که بر آنها نظارت داریم، نشان می دهد که این صنایع رونق و پیشرفت داشته اند.

او با بیان اینکه در گذشته معوقات صنایع کوچک بیشتر بود اما در حال حاضر روند کاهنده را در پیش گرفته است، گفت: در حال حاضر بیش از 80 درصد این صنایع اقساط خود را در موعد تعیین شده پرداخت می کنند، این نشان می دهد که وضعیت نسبت به قبل بهتر شده است.

واحدهای صنعتی کوچک و متوسط جان گرفتند

سیب موز: واحدهای صنعتی کوچک و متوسط جان گرفتند مطالب مرتبط از فعالیت داغ هکرها در بانک ها تا بی انصافی در حق مدیران بانکی پشت پرده شایعه سازی علیه سوئیفت شایعات مربوط به سوییف درست نیست تکنوکرات ها در میدان سیاست استعفای محمد هاشمی از کارگزاران به روایت کیهان گلایه های اقتصادی وزیر اقتصاد برچسب ها: بانک صنعت، معدن و تجارت ، علی اشرف افخمی ، صنایع کوچک و متوسط بازگشت به صفحه نخست