مورد عجیب مکزیکی؛ شربت «آگوا فرسکا دی پپینو»

سیب موز: آگوا فرسکا دی پپینو یک شربت مکزیکی است که برای روزهای گرم سال ساخته شده. مکزیکی ها معمولا این شربت را همراه با غذاهای تند می خورند. مسلما طعم این شربت با تجربه ای که تا به حال از نوشیدنی ها داشته اید متفاوت خواهد بود. امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 8 وب سایت دکتر کرمانی: آگوا فرسکا دی پپینو یک شربت مکزیکی است که برای روزهای گرم سال ساخته شده. مکزیکی ها معمولا این شربت را همراه با غذاهای تند می خورند. مسلما طعم این شربت با تجربه ای که تا به حال از نوشیدنی ها داشته اید متفاوت خواهد بود.

مواد لازم:

3 فنجان خیار بدون هسته و پوست کنده ( تقریبا دو خیار بزرگ )یک چهارم فنجان شکر3 قاشق غذا خوری آب لیمو تازهیک چهارم فلفل سرانو ( یا فلفل سبز تند ) بدون هسته3 فنجان آبیخبرش های لیمو ( اختیاری )برش های خیار ( اختیاری )

مورد عجیب مکزیکی؛ شربت «آگوا فرسکا دی پپینو»

سیب موز: مورد عجیب مکزیکی؛ شربت «آگوا فرسکا دی پپینو»

به گزارش سیب موز: روش آماده سازی:

1. چهار مورد اول در لیست مواد لازم را در مخلوط کن با هم ترکیب کنید. 2. سه فنجان آب اضافه کنید، میکس را داخل یک ظرف در بسته بریزید و یک شب در یخچال نگهداری کنید.

3. ترکیب خیار را از روی یک صافی به خوبی رد کنید. مواد جامدی که بالا مانده را دور بریزید. شربت بدست آمده را همراه با یخ و برش های خیار و لیمو سرو کنید.