ماهی با سس سالسای سبزیجات

سیب موز: ماهی با سس سالسای سبزیجات

زمان آماده سازی

5 دقیقه

زمان پختن

15 دقیقه

ملیت

غذای فرنگی

مناسب برای

4 نفر

به میزان لازمروغن زیتون2 عددفیله ماهی200 گرمگوجه گیلاسی60 گرمزیتون سیاه1 دستهگشنیز1 دستهریحان1 عددلیمو به میزان لازمنمک به میزان لازمفلفل سیاه

ماهی با سس سالسای سبزیجات

سیب موز: ماهی با سس سالسای سبزیجات

ماهی با سس سالسای سبزیجات از مجموعه دستورغذایی های گوردن رمزی است که سایت آشپزباشی دستور پخت آن را برای شما آماده کرده است.

نکاتی در رابطه با تهیه ی ماهی با سس سالسای سبزیجات :

به گزارش سیب موز: 1- از 2 عدد فیله ماهی دلخواه هر کدام به وزن 150 گرم استفاده کنید. روی فیله ها را از سمت پوست چند برش کوچک دهید.

2- گوجه گیلاسی ها را از وسط نصف کنید.

3- از زیتون بدون هسته استفاده کنید.

4- برگ های جعفری و ریحان را خرد کنید.

ابتدا سس سالسا را درست کنید. در قابلمه ای کوچک روی حرارت ملایم 3 قاشق غذاخوری روغن زیتون گرم کنید. گوجه های گیلاسی را در قابلمه بریزید. زیتون ها را هم اضافه کنید. بر روی آن ها نمک و فلفل سیاه بپاشید و برای 1 تا 2 دقیقه حرارت دهید. آن را از روی حرارت برداشته و کنار بگذارید.مقداری جعفری و ریحان خرد شده برای تزیین کنار بگذارید، مابقی سبزیجات را به سس اضافه کنید و مواد را با هم ترکیب کنید. سپس آب نیمی از لیمو را هم به سس اضافه کنید، مواد را هم بزنید و کنار بگذارید تا مزه دار شوند.برای پخت ماهی، ماهیتابه ای بزرگ را روی حرارت بالا گرم کنید. قدری روغن زیتون در آن بریزید و وقتی که کاملا گرم شد، فیله های ماهی را از سمت بدون پوست در آن قرار دهید. آن ها را برای 2 تا 3 دقیقه تا طلایی شود بپزید. فیله ها را بچرخانید و برای 1 دقیقه دیگر تا مغز پخت شوند، بپزید.برای سرو، سس سالسا را در ظرف های مورد نظر بریزید، فیله ها را روی آن ها قرار دهید و بر روی آن ها از سبزیجات خرد شده که کنار گذاشته بودید، بپاشید.