کتلت کدو با پنیر کبابی و سبزیجات

سیب موز: کتلت کدو با پنیر کبابی و سبزیجات

زمان آماده سازی

30 دقیقه

زمان پختن

15 دقیقه

ملیت

غذای فرنگی

مناسب برای

4 نفر

2 عددهویج1 عددکدو سبز500 گرمپنیر کبابی4 ساقهپیازچه2 قاشق غذاخوریگشنیز2 قاشق غذاخورینعناع2 عددتخم مرغ2 قاشق غذاخوریآرد سوخاری به میزان لازمروغن زیتون به میزان لازمنمک به میزان لازمفلفل سیاه1 عددفلفل چیلی قرمز به میزان لازمزنجبیل2 قاشق چای خوریشکر2 قاشق غذاخوریسرکه

کتلت کدو با پنیر کبابی و سبزیجات

سیب موز: کتلت کدو با پنیر کبابی و سبزیجات

کتلت کدو با پنیر کبابی و سبزیجات از مجموعه دستورغذایی های گوردن رمزی است که سایت آشپزباشی دستور پخت آن را برای شما آماده کرده است.

این کتلت متفاوت با ترکیبی جدید و طعم های مختلف را امتحان کنید.

نکاتی در رابطه با تهیه ی کتلت کدو با پنیر کبابی و سبزیجات :

به گزارش سیب موز: 1- هویج را پوست بگیرید و آن را رنده کنید.

2- کدو و پنیر کبابی را رنده کنید.

3- می توانید از 2 تا 4 عدد پیازچه استفاده کنید. آن ها را تمیز بشویید و ریز خرد کنید.

4- برگ های گشنیز و نعناع را ریز خرد کنید.

5- تخم مرغ ها را کمی با چنگال بزنید.

6- فلفل چیلی را به صورت نازک حلقه حلقه کنید.

7- از یک تکه ی 2 سانتی متری زنجبیل تازه استفاده کنید. پوست آن را بگیرید و آن را ریز خرد کنید.

برای تهیه کتلت ها، رنده ی هویج و کدو را در آبکش بریزید، بر روی آن ها نمک بپاشید و برای 5 دقیقه کنار بگذارید تا آب بیاندازند. سپس آن ها را روی دستمال حوله ای بریزید و فشار دهید تا آب اضافیشان گرفته شود.ترکیب کدو و هویج، پنیر کبابی، پیازچه، گشنیز و نعناع را در ظرفی بریزید، به آن ها نمک و فلفل اضافه کنید و مواد را خوب با هم ترکیب کنید. تخم مرغ های زده شده را اضافه کنید و خوب هم بزنید.سپس آرد سوخاری را به سایر مواد اضافه کنید. مواد باید به اندازه ای چسبنده باشند که بتوان آن ها را فرم داد، اگر لازم شد آرد سوخاری بیشتری به آن اضافه کنید.مواد را به شکل 8 عدد کتلت به پهنای 1 سانتی متر، یا 16 عدد کتلت کوچک فرم دهید. برای این کار می توانید از قاشق استفاده کنید. یک قاشق پر از مواد بردارید و با دست آن را فشار دهید (تا اگر آب اضافی داشت، خارج شود). آن ها را برای 20 تا 25 دقیقه در یخچال قرار دهید تا سفت شوند.در این میان، سس را آماده کنید. فلفل چیلی، زنجبیل، شکر، سرکه، 2 تا 3 قاشق غذاخوری روغن زیتون و به اندازه نوک انگشت نمک را با هم ترکیب کنید، تا شکر حل شود. آن را بچشید و در صورت لزوم به آن چاشنی بیشتری اضافه کنید.ماهیتابه ای را روی حرارت متوسط گرم کنید. مقداری روغن زیتون در آن بریزید و کتلت ها را در چند نوبت تا از هر دو طرف طلایی و ترد و مغز پخت شوند در آن بپزید.کتلت ها را داغ و با 1 قاشق پر سس چیلی سرو کنید.