کتلت مرغ ترد

سیب موز: کتلت مرغ ترد

زمان آماده سازی

20 دقیقه

زمان پختن

10 دقیقه

ملیت

غذای فرنگی

مناسب برای

2 نفر

1 عددتخم مرغ2 قاشق غذاخوریروغن یک و نیم قاشق چایخوریفلفل پاپریکا75 گرمکورن فلکس1/2 قاشق چای خوریپودر دارچین1 حبهسیر70 گرمسس خردل2 تکهفیله مرغ

کتلت مرغ ترد

سیب موز: کتلت مرغ ترد

کتلت مرغ ترد از مجموعه دستورغذایی های نایجلا لاسون است که سایت آشپزباشی طرز تهیه آن را برای شما آماده کرده است.

این کتلت خوشمزه، که نوعی شنیسل مرغ به حساب می آید، به دلیل استفاده از کورن فلکس به جای آرد سوخاری، خیلی ترد است.

نکاتی در رابطه با تهیه ی کتلت مرغ ترد:

به گزارش سیب موز: 1- وزن فیله های مرغ 200 تا 300 گرم باشد. قبل از شروع کار فیله های مرغ را از فریزر خارج کنید تا خیلی سرد نباشند. فیله های مرغ را روی سطح کار که روی آن فویل پهن کردید قرار دهید. یک ورقه ی فویل دیگر روی آن ها قرار دهید و با هر وسیله ای که دم دست دارید مانند وردنه و یا گوشت کوب آن ها رابکوبید.

2- پوست سیر را جدا کنید و آن را رنده کنید و یا ریز خرد کنید.

ظرفی را انتخاب کنید که فیله ها در آن به خوبی پهن شوند. سس خردل، سیر، پودر دارچین و تخم مرغ را در آن بریزید و با هم ترکیب کنید. بیفتک های مرغ را در آن قرار دهید و از هر دو طرف خوب به مواد آغشته کنید. اجازه دهید تا لایه ی سوخاری را آماده می کنید، مرغ ها در آن بمانند.کورن فلکس را در ظرفی بریزید و با دست آن ها را خرد کنید. آن ها را ریز خرد کنید ولی پودر نکنید. پودر فلفل پاپریکا را به آن اضافه کنید و با چنگال با هم ترکیب کنید.مرغ ها را از ترکیب تخم مرغ خارج کرده و در ترکیب کورن فلکس بزنید، تا تمام سطح مرغ را بپوشاند. آن ها را برای 5 تا 10 دقیقه کنار بگذارید تا خشک شوند.در ماهیتابه ای که کتلت ها در آن جای بگیرند، روغن را گرم کنید و کتلت ها را از هر طرف برای حدود 3 دقیقه سرخ کنید.می توانید برای سرو، مقداری سبزی و گوجه در ظرف مورد نظر قرار دهید و کتلت ها را با آن ها و برش های لیمو میل کنید.