خوراک های بقچه ای ویژه تابستان (4)

خوراک های بقچه ای ویژه تابستان (4)

سیب موز: خوراک های بقچه ای ویژه تابستان (4) سیب موز: تابستان که می شود دلمان دیگر خورش و خوراک و غذاهای آب دار نمی خواهد.همه ما در ماه رمضان از ترس گرسنه شدن در همان دو وعده افطار و سحر آنقدر غذاهای سنتی و مقوی خورده ایم که حالا دلمان تنوع می خواهد.

به گزارش سیب موز: در این مطلب روش تهیه چند مدل غذای سبک و متفاوت را پیشنهاد داده ایم که درتهیه همه شان یک فرمول واحد وجود دارد؛ اینکه قبل از مرحله پخت همه را اول باید بقچه پیچ کنید و بعد بپزید. تنوع این مدل غذاها کم هم نیست.دلمه مرغصغری ملک زاده:

مواد لازم برای 6تا 8 نفر: 4 عدد ران مرغ 1پیمانه مخلوط کنسروی ذرت، هویج و نخودفرنگی 4 ق س روغن زیتون 2 ق س آبلیمو یا آب یک عدد لیموی تازه 1/2 پیمانه فلفل دلمه ای خرد شده 2 عدد پیاز 3 تا 4 ق س جعفری خرد شده 2 ساقه پیازچه (خرد شود) 2 ق س پنیر پیتزا (در صورت تمایل) به مقدار لازم ادویه، پودر سیر، آویشن، نمک و فلفلطرز تهیه:1. ابتدا باید مراحل آماده سازی را انجام دهید؛ به این ترتیب که هر ران مرغ را بدون آنکه پوستش را بکنید بشویید و بعد از آنکه به طور کامل آب آن خارج شد با دقت تمام دو استخوان آن را بیرون آورید. یک عدد پیاز را هم پوست کنده و خرد کنید. سپس در ظرف درداری دو قاشق سوپخوری روغن زیتون، آبلیمو، نمک و فلفل و پیاز خرد شده را بریزید و با دست یا قلم موی مخصوص آشپزی داخل ران ها را به این مخلوط آغشته کنید حالا در ظرف را بگذارید و سه تا چهار ساعت آن را در یخچال قرار دهید تا مرغ مزه دار شود. پیاز دیگر را هم ریز خرد کرده و کنار بگذارید.

2. تابه ای آماده کنید و دو قاشق سو پخوری روغن در آن بریزید و اول پیاز خرد شده و سپس بقیه مواد خرد شده را همراه با نمک ، ادویه ،پودر سیر، آویشن و فلفل در آن کمی تفت دهید. این مواد داخل دلمه مرغ است.

3. حالا با قاشق مواد را داخل هر کدام از ران ها بریزید و ران ها را عین بقچه پیچیده و به حالت برگردان داخل تابه بچینید. در آخر مایه ای را که مرغ ها را در آن خوابانده بودید، روی مرغ های داخل تابه بریزید. در تابه را بگذارید و مدت یک ساعت تا یک ساعت و نیم حرارت دهید. بعد از پایان زمان پخت، دلمه مرغ را با مخلوط کنسروی تزیین کنید.

سوشی

رضا هاشمی:

مواد لازم: 1 پیمانه برنج کته 2 ق س سرکه برنج 1/4 ق س واسبی (پودر خردل سبز که طعم تندی دارد) یانوری(جلبکی که در مرداب می روید) 40 گرم گوشت (می توان ماهی جایگزین کرد) 40 گرم میگو   40 گرم آووکادو(خرد شده)   40 گرم سبزیجات (هویج، ترب،کدو  و جوانه )

خوراک های بقچه ای ویژه تابستان (4) 2

طرز تهیه:برنج کته شده داغ را روی سینی ریخته و سرکه برنج را به آن اضافه کنید. بعد هم بزنید تا کاملا با برنج مخلوط شود. نیم ساعت صبر کنید تا برنج و سرکه سرد شود. جلبک را روی تخته کار پهن کرده و برنج را روی آن پخش کنید. ماهی، میگو، آووکادو و سبزیجات  را به سلیقه خودتان به برنج داخل برگ اضافه کنید.

سپس برگ پرشده را  با دست به صورت لوله بپیچید و بعد با چاقو دو سانتی متر به دو سانتی متر برش دهید و درون بشقاب بچینید و واسبی را هم کنار ظرف بگذارید. می توانید سس سویا را هم با این غذا سرو کنید. ماهی ، گوشت و میگو در این غذا باید خام سرو شود ولی شما می توانید بنا به ذائقه خودتان آنها را نیم پخت سرو کنید.

یه جور دیگه

اگر جلبک پیدا نکردید از برگ مو استفاده کنید.

رول استیک بالزامیکی با سبزیجات

مواد لازم برای 8 تا 10 عدد رول: 1 کیلو گوشت گوساله استیکی (به صورت ورقه های نازک بریده شود) نمک و فلفل به مقدار لازم 3 ق س سس ورستر شایر ادویه گوشت به مقدار لازم 1 ق س روغن زیتون مخصوص سرخ کردن مواد لازم برای سبزیجات داخل رول: 1 عدد هویج 1 عدد فلفل دلمه ای قرمز 1/2 یک کدوی درشت 5 تا 6 عدد پیازچه 2 حبه سیر 1 ق چ سبزیجات معطرمواد لازم برای سس بالزامیک: 2 ق چ کره 2 ق س موسیر رنده شده 1/4 پیمانه سرکه بالزامیک 2 ق س شکر قهوه ای 1/4 پیمانه آب گوشت

خوراک های بقچه ای ویژه تابستان (4) 3

طرز تهیه:1. ورقه های گوشت را با نمک، ادویه گوشت، فلفل و سس ورستر شایر طعم دار کنید و 30 دقیقه بگذارید تا سس به خوردش برود. در این فاصله زمانی تمام سبزیجات را به صورت خلال های بلند خرد کنید. فقط حواس تان باشد طول سبزیجات خرد شده باید از عرض نوارهای استیک بیشتر باشد. سیر را هم رنده کنید و کنار بگذارید. برای آماده کردن سس، کره را داخل تابه بریزید و موسیر را روی شعله ملایم دو دقیقه تفت دهید تا شفاف شود. سپس بقیه مواد لازم سس را اضافه کرده، با هم خوب مخلوط کنید. سس را تا زمانی حرارت دهید که حجم آن نصف شود. حالا سس آماده است. آن را به کاسه ای منتقل کنید.

2. روغن زیتون مخصوص سرخ کردن را در همان تابه بریزید و سیر رنده شده را در آن به مدت چند دقیقه تفت دهید. حرارت را زیاد کنید و هویج، فلفل دلمه ای و کدوی نواری شده را در روغن تفت دهیدو سبزیجات معطر را هم به مواد اضافه کنید.البته نیازی به سرخ کردن پیازچه نیست. بعد از اینکه سبزیجات نیم پز شدند آنها را به صورت دسته هایی در آورید، با یک نوار گوشتی ببندید و با خلال دندان فیکس شان کنید. هر کدام از این رول ها را داخل تابه ای که قبلا در آن روغن ریخته بودید قرار دهید. سپس در تابه را بگذارید و روی اجاق گاز قرار دهید و صبر کنید تا گوشت بپزد. نیم ساعت قبل از پایان مرحله پخت مقداری از سس را روی گوشت بریزید و باقیمانده را هم موقع سرو روی رول ها بریزید. فقط یادتان باشد خلال ها را جدا کنید.

خوراک های بقچه ای ویژه تابستان (4) 4

طرز تهیه فلفل دلمه شکم پر

خوراک های بقچه ای ویژه تابستان (4) 5

آشنایی با روش تهیه ی دلمه ی هلندی

خوراک های بقچه ای ویژه تابستان (4) 6

دلمه کلم برگ؛ ملس و وسوسه کننده

خوراک های بقچه ای ویژه تابستان (4) 7

خوراک های بقچه ای ویژه تابستان (3)