طرز تهیه رولت بادمجان و پنیر

طرز تهیه رولت بادمجان و پنیر

سیب موز: طرز تهیه رولت بادمجان و پنیر سیب موز: بادمجان شکم پُر یکی از انواع غذاهای درست شده با بادمجان است که خیلی طرفدار دارد. در این مطلب آشپزی می خواهیم طرز تهیه نوعی دیگر از بادمجان شکم پُر (البته از نوع رولتی) را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم: بادمجان 2 عدد درشت نمک به میزان لازم روغن مخصوص سرخ کردن به میزان لازم سس گوجه فرنگی فوری حدود 4 پیمانه خامه ی صبحانه به میزان لازم پنیر پارمسان یا پنیر گودا (رنده کرده) به میزان لازم به گزارش سیب موز: مواد لازم میانی: خرده نان 25 گرم پنیر خامه ای 250 گرم (1 پیمانه) پوست لیموی رنده کرده از یک لیمو آبلیموی تازه از نصف لیمو آویشن 1 قاشق چایخوری نمک یک چهارم قاشق چایخوریطرز تهیه:1-سر بادمجان ها را برش بزنید و با رنده ی مخصوص آنها را از درازا به ورقه های نیم سانتیمتری ببرید تا در حدود 12 ورق بادمجان به دست آید. آن گاه دو طرف بادمجان ها نمک بپاشید و به صورت یک لایه، در صافی بچینید و یک ساعت کنار بگذارید.2-حالا بادمجان ها را با پشت قاشق بفشارید تا آب اضافیش گرفته شود. سپس آنها را روی هوله ی کاغذی آشپزخانه قرار دهید تا رطوبتش گرفته شود.3-اکنون به میزان کافی روغن، در تابه ی مناسبی بریزید و روی اجاق داغ کنید. اینک بادمجان ها را در روغن سرخ کنید و در صافی قرار دهید تا روغن اضافیش گرفته شود. آن گاه سس گوجه فرنگی را در ظرف نسوز به گنجایش نیم لیتر بریزید. یک قاشق سوپخوری سرپر، از مواد میانی روی هر ورق بادمجان بگذارید و بادمجان را رول کنید.

4-حالا بادمجان های رول کرده را درون ظرف، روی سس بچینید و در حدود یک قاشق سوپخوری خامه روی هر رول بادمجان بریزید. آن گاه خوراک را 20-25 دقیقه، در فر گرم کرده با دمای 200 درجه ی سانتیگراد بپزید. اکنون خوراک را از فر درآورید و رویش پنیر بپاشید. حالا خوراک برای پذیرائی، آماده است.

یادآوری1: برای تهیه ی مواد میانی؛ همه ی مواد لازم را در ظرف مناسبی بریزید و مخلوط کنید.

طرز تهیه رولت بادمجان و پنیر 2

طرز تهیه کوفته بادمجان

طرز تهیه رولت بادمجان و پنیر 3

طرز تهیه حلیم بادمجان با لوبیا سفید

طرز تهیه رولت بادمجان و پنیر 4

کوکوی بادمجان را حتما امتحان کنید !

طرز تهیه رولت بادمجان و پنیر 5

خوراک واویشگای بادمجاناین غذا را روس ها به ایران آورده اند