طرز تهیه مقلوبه پلـو ؛ آشپزی ایرانی 0402

سیب موز: طرز تهیه مقلوبه پلـو ؛ آشپزی ایرانی 0402 این بخش از آشپزی ایرانی آموزش طرز تهیه مقلوبه پلـو، یک غذای خوشمزه ی ترکیه ای فراهم شده است؛ همراه با سیب موز در آشپزی ایرانی برای تهیه مقلوبه پلو آشپزی ایرانی - مجله اینترنتی آنا ایران

طرز تهیه مقلوبه پلـو ؛ آشپزی ایرانی 0402

سیب موز: طرز تهیه مقلوبه پلـو ؛ آشپزی ایرانی 0402

دستورالمل تهیه مقلوبه پلو در آشپزی ایرانی

به گزارش سیب موز:  یکی دیگر از خوشمزه ترین و معروف ترین غذاهای ترکیه ای مقلوبه است که البته در مدل های مختلف و با مواد متنوع درست می شود.

مواد لازم برای 6 نفر3 پیمانه برنج         2 عدد بادمجان متوسط100گرم خلال بادام      200 گرم گوشت چرخ کرده     1 عدد پیاز متوسطادویه و زعفران به میزان لازم2 /1 پیمانه آب گوشت یا عصاره گوشتروغن ، نمک و فلفل به میزان لازم

طرز تهیه:

1. برنج را حدود 1 تا 2 ساعت با مقداری نمک خیس کنید. سپس قابلمه ای را آب کرده و بگذارید جوش آید. برنج خیس خورده را داخل قابلمه بریزید. بعد از اینکه مغز برنج نرم شد، به قابلمه حدود 2 لیوان آب سرد اضافه کرده و بعد از یکی دو جوش آن را در صافی بریزید. (به این عمل شوک دادن به برنج گفته می شود.)

2. پیاز را ریز خرد کرده وبا کمی روغن تفت دهید. گوشت چرخ کرده را اضافه کرده و آن را نیز همراه ادویه و نمک و فلفل تفت دهید. بادمجان ها را هم حلقه حلقه ببرید. روی آنها نمک پاشیده و پس از 10 دقیقه آنها را شسته، خشک کرده و در تابه ای جداگانه با کمی روغن سرخ کنید.

3.  ظرف یا قالب نچسبی را که می خواهید برنج را در آن بپزید، آماده کنید. آن را کمی چرب  کرده و خلال بادام  را ته ظرف بریزید. سپس گوشت و بعد بادمجان ها را  ریخته و در آخر برنج آبکش شده را روی آنها بریزید.

4.  مواد را با دست فشار دهید. آب گوشت و زعفران را روی همه سطح مواد بریزید و روی غذا را  با کاغذ آلومینیوم بپوشانید. قالب را در فر  از  پیش گرم شده با حرارت180 درجه سانتی گراد به مدت 25 تا 30 دقیقه قرار دهید.