اعزام 11مصدوم آتش سوزی روستای شوریک خوی به تهران و اصفهان/فوت یک حادثه دیده دیگر

اعزام 11مصدوم آتش سوزی روستای شوریک خوی به تهران و اصفهان/فوت یک حادثه دیده دیگر

سیب موز: اعزام 11مصدوم آتش سوزی روستای شوریک خوی به تهران و اصفهان/فوت یک حادثه دیده دیگر

سیب موز جواد آقازاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بامداد امروز پنج نفر از این مصدومان از طریق فرودگاه ارومیه و با استفاده از هواپیمای ویژه درمانی که همه امکانات بیمارستانی را داراست، به بیمارستان سوانح سوختگی شهید مطهری تهران اعزام شدند.

وی اضافه کرد: شش نفر دیگر از مصدومان نیز ساعتی پیش با استفاده از هواپیمای ویژه از ارومیه به بیمارستان سوانح سوختگی امام موسی کاظم(ع) اصفهان اعزام شدند تا تحت درمان تکمیلی قرار گیرند.

به گزارش سیب موز وی اظهار کرد: متاسفانه در حین اعزام، یکی از این بیماران که مبتلا به بیماری دیابت نیز بود و بیش از 90 درصد سوختگی داشت، در فرودگاه فوت کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان غربی ادامه داد: از شش نفر بیمار اعزامی به بیمارستان اصفهان نیز دو نفر وضعیت وخیمی دارند که مراقبت های لازم از آنها صورت می گیرد.

آقازاده با قدردانی از همه افرادی که زمینه انتقال این بیماران به بیمارستان های مجهز و دارای بخش های مراقبت ویژه سوختگی را فراهم کردند، گفت: امیدواریم با انجام اقدامات درمانی در آن دو بیمارستان، زمینه بهبودی سریع این مصدومان فراهم شود.

عصر چهارشنبه هفته گذشته بر اثر نشت از یک کپسول گاز، انفجاری در یک منزل مسکونی در روستای شوریک خوی رخ داد که چهار نفر از ساکنان این منزل مسکونی مصدوم شدند و زمانی که اهالی روستا برای کمک به مصدومان و خاموش کردن آتش سوزی در نزدیکی این منزل مسکونی جمع شده بودند، انفجار دوم کپسول گاز روی داد که در پی آن 20 نفر دیگر مصدوم شده و روانه بیمارستان شدند.

روستای شوریک در 32 کیلومتری غرب شهرستان خوی واقع است.

8137/1905