یک خورش خوشمزه ، خورش هویج و پرتقال

یک خورش خوشمزه ، خورش هویج و پرتقال

سیب موز: یک خورش خوشمزه ، خورش هویج و پرتقال سیب موز: بعضی اوقات به این فکر می کنم که خورش هایی که در طول هفته درست می کنیم، دیگر خیلی تکراری شده اند.

به گزارش سیب موز: به نظرم باید دست به کار شویم و خورش های جدید خوشمزه اختراع کنیم. به همین خاطر امروز قرار است خورشی با هویج و پرتقال را به شما آموزش دهیم

یک خورش خوشمزه ، خورش هویج و پرتقال 2

مواد لازم:   فیله مرغ: 8 عدد   پیاز متوسط: یک عدد   فلفل دلمه ای رنگی: یک عدد کوچک   کره: 100 گرم

چوب دارچین یا برگ بو: 2 تکه

هویج: 6 تا 8 عدد

پرتقال: 2 عدد متوسط

شکر: 3 تا 4 قاشق غذاخوری

نمک و فلفل: به میزان خیلی کم

زعفران آب کرده: به میزان دلخواه

آب لیموترش تازه: 60 میلی لیتر (یک چهارم پیمانه)

آب هویج پرتقال مخلوط: 2 پیمانه

تراشه پوست پرتقال: کمیروش تهیه: 1. نیمی از کره را داخل قابلمه ای که می خواهیم خورش را تهیه کنیم می ریزیم. وقتی کره ذوب شد، پیاز را که نگینی خرد کرده ایم به همراه فلفل دلمه ای خلالی شده داخل آن کمی تفت می دهیم.2. سپس فیله های مرغ را به مخلوط پیاز و فلفل دلمه ای اضافه کرده و با افزودن زعفران آب کرده به تفت دادن ادامه می دهیم.3. پرتقال را پوست کنده، به تکه های ریز خرد می کنیم و داخل مواد می ریزیم. حالا حرارت را کم می کنیم تا پرتقال آب انداخته و مواد با آب پرتقال ها و آب هویج پرتقال بپزد. در این مرحله چوب دارچین را داخل خورش می اندازیم.4. هویج ها را به شکل حلقه ای خرد کرده، می پزیم و وقتی خورش جوش آمد، به مواد اضافه می کنیم. می توانیم کمی تراشه پوست پرتقال نیز داخل خورش بریزیم. وقتی که خورش کمی جا افتاد، آن را با شکر، آبلیمو، زعفران، نمک و فلفل چاشنی دار می کنیم. باید دقت کنیم که این خورش چاشنی ترش و شیرین غلیظی دارد.

یک خورش خوشمزه ، خورش هویج و پرتقال 3

طرز تهیه خورش آلو اسفناج، به روش گیاهخواری

یک خورش خوشمزه ، خورش هویج و پرتقال 4

خورش سیب سرخ

یک خورش خوشمزه ، خورش هویج و پرتقال 5

خورش قیمه را به روش مجلسی بپزید!

یک خورش خوشمزه ، خورش هویج و پرتقال 6

طرز تهیه خورش آنار مسما ، یک شام متفاوت و خوشمزه