اطلاعیه وزارت ارتباطات در مورد منع ورود مسئولان تحریم شده به یک همایش

سیب موز >

اطلاعیه وزارت ارتباطات در مورد منع ورود مسئولان تحریم شده به یک همایش

سیب موز: اطلاعیه وزارت ارتباطات در مورد منع ورود مسئولان تحریم شده به یک همایش گروه آی تی «تیتریک»،وزارت ارتباطات اطلاعیه ای در مورد شرایط برگزاری یک همایش در تهران صادر کرد. این وزارت خانه به دنبال انتشار برخی اخبار در سایت ها و شبکه های اجتماعی درخصوص همایش ایران کانکت 2016 موارد ذیل را جهت تنویر افکار عمومی اعلام کرد:

به گزارش سیب موز 1-  مجموعه کنفرانس هایی از 10 سال پیش درکشورهای مختلف توسط یک شرکت مجری غیردولتی انگلستان ( Euromeney ) درحال برگزاری است و سالانه دوبار در آسیا برگزار می شود. در این اجلاس مدیران ارشد شرکت های فعال درحوزه ICT گرد هم آمده و آخرین اطلاعات پیرامون نوآوری ها و فناوری های نوین این حوزه و همچنین معرفی پتانسیل های موجود برای سرمایه گذاری درحوزه ICT مطرح می گردد باتوجه به اینکه نمایندگان کشورمان نیز دراین اجلاس حضور داشته اند و امسال یکی از این کنفرانس ها به منظور کسب سهم از بازار منطقه ای و بین المللی برای ایران در جمهوری اسلامی ایران به نام Iran connect در تهران برگزار خواهد شد.

2-  باتوجه به حضور کارشناسان و شرکت کنندگان بین المللی دراین همایش، هماهنگی لازم با مبادی ذیربط صورت گرفته و نهادهای مرتبط درجریان برگزاری این همایش هستند.

3-  این کنفرانس به عنوان فرصتی مناسب برای همکاری ها و سرمایه گذاری های بین المللی درحوزه ICT و همچنین استفاده بهینه از ظرفیت ترانزیت دیتا و ایجاد درآمد ملی است و حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت به عنوان سخنران در این همایش مطرح گردیده و وزارت ارتباطات برگزار کننده این همایش نیست.

4-  این همایش صرفاً رویکرد فنی اقتصادی داشته و به هیچ وجه همایش سیاسی نیست و لذا هیچ یک از مقامات سیاسی یا نظامی درخواست حضور دراین همایش را نداشته اند.

لذا طرح و ربط برگزاری این همایش به عدم امکان حضور برخی فرماندهان سرافراز کشورمان منطقی واخلاقی نیست. البته به منظور رفع هرگونه شائبه ای، این شرط شرکت مذکور حذف گردید.

5-  قطعاً همایش های فنی و اقتصادی بین المللی در ایران معرفی توانمندی های کشور در شرایط فرصت های بدست آمده پس از برجام مؤید رویکرد صحیح دولت برای دستیابی به ظرفیت های اقتصادی جدید بین المللی برای کشور در خلال پروژه های بزرگ تکنولوژیک است و سلیقه های مخالف دولت در رقابت های سیاسی باید توجه به حفظ مصالح کشور داشته باشد.

گفتنی است؛ چند روز پیش برخی نمایندگان مجلس و مسئولان کشور به برگزاری این همایش با رویکرد منع ورود مسئولان ایرانی تحریم شده ازسوی اروپا واکنش نشان داده و آن را فاجعه ای بزرگ دانسته اند.

باشگاه خبرنگاران بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی