افطار به یادماندنی با طرز تهیه خورش قیمه با زرشک

افطار به یادماندنی با طرز تهیه خورش قیمه با زرشک

سیب موز: افطار به یادماندنی با طرز تهیه خورش قیمه با زرشک سیب موز: افطار به یادماندنی با طرز تهیه خورش قیمه با زرشک نکته مهم این است که سعی کرده ایم با ارائه روش تهیه غذاهای متنوع و سنتی فصل، سفره افطاری تان را علاوه بر متنوع بودن خوشمزه و خاطره انگیز کنیم.

به گزارش سیب موز: در ضمن علاوه بر غذاها دسرهای دکوراتیو و لذیذ مخصوص افطاری هم به این سفره رنگ و جلای دیگری می بخشند. لذتشان را ببرید.شاید اتفاق خوبی نباشد ولی این روزها دیگر کمتر مهمانی افطاری را می بینید که سفره ای با غذاهای ساده داشته باشد؛ دیگر مهمانی های افطاری هم دست کمی از مهمانی های رسمی مجلسی و عروسی ها ندارد. صاحبخانه تا می تواند غذاهای جور و واجور مقوی و متنوع به همراه انواع و اقسام دسرهای شیرین مخصوص افطار می گذارد که مبادا مهمانان روزه دار غذایی را دوست نداشته باشند و گرسنه بمانند.مواد لازم برای 3 تا 4 نفر:    1 پیمانه لپه    1 پیمانه زرشک    750 گرم گوشت خورشی    1 عدد پیاز بزرگ

1 ق س ادویه خورشی

1 ق چ پودر فلفل سیاه

2 ق س رب گوجه فرنگی

روغن به مقدار لازم

1/5 لیتر آب

مقداری خلال پسته و بادام برای تزئین

1/5 عدد قرص عصاره زعفران

نمک در صورت نیاز

افطار به یادماندنی با طرز تهیه خورش قیمه با زرشک 2

طرز تهیه :1. لپه را به مدت 32 ساعت در مقداری آب خیس کنید. پیاز را هم پوست بکنید و خلالی برش بزنید.2. در قابلمه ای روغن بریزید و روی حرارت بگذارید تا داغ شود. پیاز را سرخ کنید. بعد از آماده شدن پیازداغ، تکه های گوشت را اضافه کنید و دوباره کمی تفت دهید.3. لپه خیس شده را آبکش کنید و به قابلمه بیفزایید، بعد با مواد تفت دهید. فلفل و ادویه را هم اضافه کنید. عصاره زعفران را هم با دست پودر کنید و به قابلمه بیفزایید.4. حالا رب گوجه را به قابلمه بیفزایید، با دیگر مواد مخلوط کنید و تفت دهید. زرشک را اضافه کنید و کمی تفت دهید. آب را داخل قابلمه بریزید و در آن را بگذارید. صبر کنید تا گوشت بپزد.5. بعد از پخت گوشت، خورش را بچشید؛ اگر نمک اضافه لازم داشت، بریزید. در قابلمه را بردارید تا خورش جا بیفتد. خورش آماده را در ظرف مورد نظر بکشید و روی آن را با خلال های بادام و پسته تزئین کنید.

افطار به یادماندنی با طرز تهیه خورش قیمه با زرشک 3

طرز تهیه فسنجون با نکات های کلیدی

افطار به یادماندنی با طرز تهیه خورش قیمه با زرشک 4

یک خورش خوشمزه ، خورش هویج و پرتقال

افطار به یادماندنی با طرز تهیه خورش قیمه با زرشک 5

طرز تهیه خورش به ، خورشی خوشمزه

افطار به یادماندنی با طرز تهیه خورش قیمه با زرشک 6

آموزش پخت خورش کلم و سوسیس ایتالیایی