آش اماج

در این پست از سایت سیب موز به شما طریقه ی درست کردن آش اماج را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آش اماج

روش تهیه آش اماج

مواد لازم آش اماج :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

آرد سفید

375 گرم

100 گرم / 341 کالری

پیاز

2 عدد

100 گرم / 5 کالری

لوبیا

100 گرم

100 گرم / 30 کالری

عدس

100 گرم

100 گرم / 340 کالری

سبزی

1 کیلو

نامشخص

طرز تهیه آش اماج :

*. سیب موز : آرد را با کمی نمک مخلوط نموده در لاوک بریزید سپس آب رویش پاشیده بالش و ورز بدهید تا به صورت دانه های خشخاش درآید، آن وقت آن را از غربال رد کرده دانه های درشتش را گرفته. اسفناج و عدس را در دیگ ریخته بپزید.

*. سپس لوبیا و عدس را که قبلاً بار کرده اید در آن ریخته، اماج را در آن بپاشید و هم بزنید تا به یکدیگر نچسبند.پس از اینکه پخته شد، نمک و پیاز داغ و فلفل و زرد چوبه در آن ریخته بگذارید چند دقیقه دیگر بجوشد سپس آن را سر سفره بیا ورید.

خواص عدس :

*. عدس آش ،انواع آش ، حلیم ، انواع حلیم - غنی پروتئین گیاهی است؛ به طوری که مقدار پروتئین موجود در 15گرم عدس، بسیار بیشتر از 15 گرم گوشت گاو است. 4- عدس حاوی اسیدهای آمینه مختلف، ویتامین های گوناگون از جمله ویتامین B و مواد معدنی ای همچون آهن، کلسیم و فسفر است. 5- عدس آش ،انواع آش ، حلیم ، انواع حلیم - بسیار خوبی از فیبرهای کاهش دهنده کلسترول اند که نه تنها کمک به کاهش کلسترول می کنند بلکه خاصیت تنظیم قندخون هم دارند زیرا فیبر بالای آنها از افزایش قندخون بعد از خوردن یک وعده غذایی جلوگیری می کنند. 6- عدسها همچنین حاوی 6 ماده معدنی مهم، 2 ویتامین B و همچنین پروتئین بدون، چربی می باشند.

اختصاصی سیب موز