آش تمبر هندی

در این پست از سایت سیب موز به شما طریقه ی درست کردن آش تمبر هندی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آش تمبر هندی

روش تهیه آش تمبر هندی

مواد لازم آش تمبر هندی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

گوشت با استخوان

نیم کیلو

100 گرم / 127 کالری

برنج

یک ونیم لیوان

100 گرم / 360 کالری

عدس

سه چهارم لیوان

100 گرم / 340 کالری

پیاز

درشت دوعدد

100 گرم / 5 کالری

تمبر هندی

300 گرم

100 گرم / 238 کالری

نعنا خشک

دو قاشق غذا خوری

100 گرم / 279 کالری

نمک

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

روغن

به میزان لازم

100 گرم / 900 کالری

طرز تهیه آش تمبر هندی :

*. سیب موز : دو لیوان آب جوش را با تمبرهندی مخلوط کنید و کناری بگذارید تا حدود یک ساعت خیس بخورد و بعد آن را صاف کنید. در ظرفی دیگر، گوشت را با مقداری آب، زردچوبه و یک عدد پیاز بپزید.

*. سپس استخوان های آن را جدا کرده و گوشت را ریش ریش کنید. برنج را به آب گوشت اضافه کرده و بپزید. حالا عدس و گوشت را اضافه کرده و وقتی عدس کاملا پخت محلول تمبر هندی را اضافه کرده.

*. آب غذا را اندازه کنید. با هم زدن آش می توانید لعاب برنج را درآورده و آش را غلیظ تر کنید. در این مرحله پیاز داغ و نعنا داغ را به آش اضافه کنید و نمک آن را تنظیم کنید.

خواص عدس :

*. عدس حاوی اسیدهای آمینه مختلف، ویتامین های گوناگون از جمله ویتامین B و مواد معدنی ای همچون آهن، کلسیم و فسفر است.عدس آش ،انواع آش ، حلیم ، انواع حلیم - بسیار خوبی از فیبرهای کاهش دهنده کلسترول اند که نه تنها کمک به کاهش کلسترول می کنند بلکه خاصیت تنظیم قندخون هم دارند زیرا فیبر بالای آنها از افزایش قندخون بعد از خوردن یک وعده غذایی جلوگیری می کنند.عدسها همچنین حاوی 6 ماده معدنی مهم، 2 ویتامین B و همچنین پروتئین بدون، چربی می باشند.عدس به علت داشتن آهن، برای رفع کم خونی و افزایش شیر مادران شیرده مفید است.

اختصاصی سیب موز