پیتزای گوشت و گوجه فرنگی گیلاسی

سیب موز: پیتزای گوشت و گوجه فرنگی گیلاسی

زمان آماده سازی

10 دقیقه

زمان پختن

20 دقیقه

ملیت

غذای فرنگی

مناسب برای

4 نفر

2 قاشق چای خوریروغن به میزان لازمآرد450 گرمخمیر پیتزا3/4 پیمانهسس مارینارا120 گرمپنیر موزارلا1 پیمانهگوجه فرنگی گیلاسی1/2 عددپیاز قرمز120 گرمگوشت چرخ شده به میزان لازمنمک به میزان لازمفلفل سیاه

پیتزای گوشت و گوجه فرنگی گیلاسی

سیب موز: پیتزای گوشت و گوجه فرنگی گیلاسی

پیتزای گوشت و گوجه فرنگی گیلاسی از مجموعه دستورغذایی های مارتا استوارت است که سایت آشپزباشی طرز تهیه آن را برای شما آماده کرده است.

پختن پیتزاهای خانگی بخاطر خمیر و سس آمادۀ طبخ، آسان است. پنیر پروولون (provolone) دارای طعم و مزۀ قویتری نسبت به پنیر موزارلا است و به همین خاطر مقدار زیادی از آن لازم نیست.

نکاتی در رابطه با تهیه ی پیتزای گوشت و گوجه فرنگی گیلاسی :

به گزارش سیب موز: 1- اگر به پنیر پروولون (provolone) دسترسی ندارید از پنیر موزارلا استفاده کنید.

2- گوجه ها را از وسط نصف کنید.

3- پیاز را نازک خلالی کنید. استفاده از پیاز در این دستور اختیاری است.

4- برای اینکه مطمئن باشید خمیر پیتزا یکدست پخته می شود، آن را به صورت یکنواخت باز کنید.

از قبل فر را با دمای 230 درجه سانتی گراد گرم کنید. یک سینی بزرگ فر بدون لبه (و یا اگر سینی شما لبه دار است آنرا برعکس کنید و از پشت آن استفاده کنید) را با روغن چرب کنید.روی سطح کار کمی آرد بپاشید، با کمک دست و وردنه خمیر پیتزا را به شکل یک مستطیل 38 در 28 سانتی متری باز کنید (اگر خمیر حالت ارتجاعی دارد و کار کردن با آن سخت است، اجازه دهید تا چند دقیقه استراحت کند). سپس آنرا به سینی آماده شده منتقل کنید.سس را به صورت یکنواخت روی خمیر پخش کنید، آن را 2 سانتی متر از لبه ها فاصله دهید. پنیر، گوجه ها، در صورتی که دوست دارید پیاز و گوشت را روی آن قرار دهید. بر روی آن ها نمک و فلفل بپاشید. اجازه دهید پیتزا تا زمانی که نان آن طلایی، گوشت پخته و همچنین پنیر ذوب شود،برای حدود 20 دقیقه بپزد. پیتزا را بلافاصله پس از پخت سرو کنید.