سید احمد خاتمی: دم به دم در فضای مجازی لجن پراکنی می کنند/ می خواهند طلبه ها را به سمت ضدانقلاب سوق دهند

سید احمد خاتمی: دم به دم در فضای مجازی لجن پراکنی می کنند/  می خواهند طلبه ها را

سیب موز: سید احمد خاتمی: دم به دم در فضای مجازی لجن پراکنی می کنند/ می خواهند طلبه ها را به سمت ضدانقلاب سوق دهند سیب موز امام جمعه موقت تهران گفت: جریانی خزنده در جامعه می خواهد طلبه ها را در قدم اول به بی تفاوتی و سپس به سمت ضدانقلاب ببرند.

به گزارش تسنیم، سید احمد خاتمی در آیین آغاز سال تحصیلی حوزه علمیه در بجنورد اظهار داشت: حوزه های علمیه همیشه فراتر از دسته بندی های گروهی و جناحی فعالیت داشته و این سم است.

به گزارش سیب موز خاتمی تأکید کرد: طلبه یک آزاده و حر است و زیرمجموعه هیچ تشکیلاتی نیست و همواره به تکلیف خود عمل می کند.

وی بابیان اینکه همراهی با ولایت همراهی با جناح و گروه نیست و برخی در این زمینه مغلطه می کنند اظهار داشت: تا دم از ولایت و دم از حمایت از مواضع ولایت بزنید انگ جناحی می زنند و این مغلطه است.

امام جمعه موقت تهران افزود: ولی فقیه حجت شرعی است و حفظ و پاسداشت نظم مقدس جمهوری اسلامی یکی از مأموریت های حوزه های علمیه است.

خاتمی گفت: جریانی به صورت خزنده در جامعه شکل گرفته که تاکنون راه به جایی نبرده اما هنوز از بین است و آن این است که می خواهند طلبه ها را در قدم اول به بی تفاوتی و سپس به سمت ضدانقلاب ببرند و برخی می خواهند حوزه های علمیه به این سمت وسو ببرند.

وی تصریح کرد: در برابر این جریان باید بدانیم که حوزه سکولار حوزه دینی نیست. حوزه سکولار حوزه بریده از سیاست است و بریدن از سیاست بریدن از ولایت و نظام اسلامی است.

خاتمی در بخش دیگر سخنان خود پاسداشت و نگهبانی از دین را از رسالت های حوزه های علمیه و طلبه ها عنوان کرد و گفت: امروز دین، بیش ازپیش مورد هجمه دشمن واقع شده است.

وی خاطرنشان کرد: علت این همه هجمه به دین، قدرت تحرک بخشی آن است و امروز به برکت انقلاب اسلامی، دین به صحنه آمده و به تبع آن بیداری اسلامی در جهان شکل گرفته و در مقابل تهاجم علیه دین، خدا، پیامبر اسلام و مهدویت شکل گرفته است.

امام جمعه موقت تهران افزود: در فضای مجازی نیز دم به دم لجن هایی ازاین دست پراکنده می شود فضای مجازی عرصه و میدانی است می تواند هم بحران باشد و هم فرصت تلقی شود.

خاتمی، اخلاق را از دیگر مواردی برشمرد که اکنون مورد هجمه قرارگرفته است و گفت: پاسداشت از ارزش های اخلاقی از دیگر رسالت های مهم حوزه علمیه است و روحانیت موظف است سبک زندگی اسلامی و دینی را برای مردم تبیین کند.

وی افزود: سبک زندگی اسلامی مورد تأکید رهبر معظم انقلاب نیز هست و معظم له برای نخستین بار در خراسان شمالی بر تبیین سبک زندگی اسلامی تأکید داشتند.

امام جمعه موقت تهران با تأکید بر لزوم اتحاد میان مسلمانان گفت: ما غدیری هستیم و به هیچ عنوان در تقریب از مذهب کوتاه نمی آییم. با دلایل مستند و مستدل از مبانی تشیع دفاع می کنیم.