کشف لاشه هواپیمای نظامی ساقط شده ویتنام با 9 سرنشین

کشف لاشه هواپیمای نظامی ساقط شده ویتنام با 9 سرنشین

سیب موز: کشف لاشه هواپیمای نظامی ساقط شده ویتنام با 9 سرنشین

سیب موز به گزارش ایرنا، یک فروند هواپیمای گارد ساحلی ویتنام که در جستجو برای یافتن یک فروند سوخو و خلبان آن شرکت داشت روز پنجشنبه از صفحه رادارها ناپدید شد.

ارتباط راداری این هواپیما از نوع "کاسا – سی 212" که حامل 9 سرنشین نظامی بود حوالی ظهر پنجشنبه به وقت محلی در یک پهنه آبی در خلیج "تونکین" و محدوده مرزی ویتنام از چین، از دست رفت.

به گزارش سیب موز به نوشته تارنمای "تان نیاین نیوز" ویتنام، یک اخبار حوادث,روزنامه حوادث،حوادث,حوادث روز،حوادث ایران،حوادث امروز،خبر حوادث،تجاوز به عنف - مطلع، گفت که باقی مانده هواپیما در آب های منطقه پیدا شده است و اعتقاد بر این است هواپیما به عمق حدود 58 متری آب فرورفته است.

اما این اخبار حوادث,روزنامه حوادث،حوادث,حوادث روز،حوادث ایران،حوادث امروز،خبر حوادث،تجاوز به عنف - از اظهارنظر در مورد وضعیت 9 افسر که در هواپیما بودند، خودداری کرد.

ویتنام بین سال های 2012 تا 2013 میلادی سه فروند هواپیمای "کاسا – سی 212" از اسپانیا خریداری کرده است.

"کاسا" کوتاه شده "کنستروکسیونس آئروناتیکاس اس.آ" یک شرکت اسپانیایی سازندهٔ هواپیما و بالگرد است. کاسا بیشتر به دلیل طراحی و ساخت هواگردهای ترابری نظامی و آموزشی از قبیل "کاسا سی-212 آویوکار"، "کاسا سی-295" و "کاسا سی- 101" آموزشی و تهاجمی معروف است.

از سوی دیگر "نگوین چی وین" معاون وزیر دفاع ویتنام پنجشنبه شب با سفیر چین در هانوی برای تسهیل عملیات جستجو و نجات رایزنی کرد.

این هواپیما در خلیج کم عمق "تونکین" شاخهٔ شمال غربی دریای جنوبی چین سقوط کرده است که بین چین، جزیره هاینان و شما ویتنام واقع شده است.

این هواپیما در جستجوی خلبان جنگنده "سوخو" 30 سری "ام.کا 2" بود که روز سه شنبه هفته جاری سقوط کرد و پیش از این ماهیگیرها یک خلبان آن را نجات داده بودند.

آساق**1611