افزایش خرید توافقی شیرخام

افزایش خرید توافقی شیرخام

سیب موز: افزایش خرید توافقی شیرخام سیب موز >

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران با بیان اینکه تعداد استان هایی که خرید توافقی شیرخام در آنها انجام می شود، رو به افزایش است، گفت: میانگین شیرخام درکشور بین1140 تا 1150 تومان است.

سید احمد مقدسی با بیان اینکه خرید توافقی شیرخام از  دامداران کشور همچنان ادامه دارد، اظهارداشت: براساس آخرین آماری که ما کسب کرده ایم روزانه 1000 تن شیرخام مازاد از بازار دامداران خریداری می شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، وی در پاسخ به این پرسش که آیا تعداد استان هایی که طرح خرید توافقی در آنها انجام می شود، افزایش پیدا کرده است، گفت: بله اجرای این طرح در استان های کشور رو به گسترش است.

به گزارش سیب موز

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران با بیان اینکه اجرای طرح مذکور تا زمانی که وضعیت بازار متعادل شود ادامه خواهد یافت، افزود: امیدوار هستیم اختصاص مشوق صادراتی برای صادرات محصولات لبنی هرچه زودتر ابلاغ شود تا صادرات لبنیات رونق پیدا کند و شرایط بازار  متعادل شود؛ ضمن اینکه البته این کار در مراحل پایانی خود قرار دارد و به زودی ابلاغ خواهد شد.

مقدسی با اشاره به اینکه پیش از اجرای خرید توافقی قیمت شیرخام در برخی استان های کشور به کمتر از 1000 تومان رسیده بود، اضافه کرد: در حال حاضر میانگین قیمتی این کالا بین 1140 تا 1150 تومان است. به گفته وی، در اجرای طرح خرید توافقی، میانگین نرخ خرید شیرخام از دامداران 1270 تومان است.