املت ماسالا

زمان آماده سازی

5 دقیقه

زمان پختن

15 دقیقه

ملیت

غذای فرنگی

مناسب برای

1 نفر

1 قاشق چای خوریروغن1 ساقهپیازچه1 عددفلفل چیلی قرمز1 حبهسیر3/4 قاشق چای خوریزردچوبه1 قاشق چای خوریگشنیز آسیاب شده1 قاشق چای خوریپودر زیره2 عدد بزرگتخم مرغ

املت ماسالا

املت ماسالا از مجموعه دستورغذایی های نایجلا لاسون است که سایت آشپزباشی طرز تهیه آن را برای شما آماده کرده است.

در این دستور دستتان برای اضافه کردن هر ماده ی غذایی باز است، می توانید در آن از رنده زنجبیل تازه، نعناع تازه و یا خشک هم استفاده کنید. می توانید آن را بدون نان و یا به همراه نان میل کنید.

نکاتی در رابطه با تهیه ی املت ماسالا:

1- پیازچه را ریز خرد کنید.

2- از فلفل چیلی قرمز و یا سبز استفاده کنید.فلفل چیلی را خرد کنید. می توانید با توجه به ذائقه تان میزان آن را کم و یا زیاد کنید.

3- تخم مرغ ها را در کاسه ای بشکنید و آن ها را با چنگال بزنید.

از قبل، گریل فر را روشن کنید.در ماهیتابه ی نچسبی(که بتوانید آن را در فر بگذارید) به قطر 20 تا 27 سانتی متر، روغن را روی اجاق گرم کنید و پیازچه، فلفل چیلی، سیر و زردچوبه را در آن تفت دهید تا پیاز و فلفل نرم شوند.گشنیز خشک شده(یا تازه) و پودر زیره را هم اضافه کرده و برای 1 دقیقه ی دیگر مواد را تفت دهید(مواد را مدام هم بزنید).سپس تخم مرغ زده را روی مواد در ماهیتابه بریزید و با چرخاندن ماهیتابه، تخم مرغ را زیر مواد پخش کنید. وقتی املت، کمی گرفت؛ آن را زیر حرارت گریل قرار دهید تا کاملا پخته شود، سپس آن را با نان و گشنیز تازه میل کنید.