املت با رب گوجه

سیب موز: املت با رب گوجه

زمان پختن

10 دقیقه

درجه دشواری

آسان

مناسب برای

3 نفر

3 قاشق غذاخوریرب گوجه3 قاشق چای خورینمک1 قاشق چای خوریفلفل6 عددتخم مرغ

املت با رب گوجه

سیب موز: املت با رب گوجه

املت با رب گوجه

اموزش اشپزی املت با رب گوجه :

به گزارش سیب موز: مقداری روغن در تابه میریزید و بعد رب را کمی در آن تفت میدهید تا جایی که کمی تیره شود و  نمک و فلفل را هم اضافه کنیدتخم مرغ ها را بشکنید و در تابه بریزید و شروع کنید به هم زدن مواد . شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر به سایت آشپزی مراجعه نمایید

سلامتی املت با رب گوجه :

تخم مرغ انواع املت - خوبی از پروتئین، ویتامین ها و املاح ضروری است و می تواند به عنوان یک ماده غذایی مهم در برنامه غذایی افراد وجود داشته باشد.یک عدد تخم مرغ متوسط 76 کیلوکالری انرژی دارد.پروتئین تخم مرغ دارای تمامی اسیدآمینه های ضروری برای سلامتی بدن می باشد..تخم مرغ، بیشتر ویتامین های موردنیاز بدن به جز ویتامین C را دارد.به خصوص اینکه انواع املت - بسیار خوب ید و فسفر می باشد .جه فرنگی سرشار از ویتامین های C و A ، اسیدفولیک یا بتا کاروتن و مقدار کمی ویتامین های گروه B شامل B1، B2، B3، B5 و همچنین دارای مواد معدنی مختلف شامل کلسیم، فسفر، پتاسیم، فیبر، سدیم، گوگرد، کمی آهن، مس و روی نیز هست.گوجه فرنگی دشمن سرطان است.

خواص املت با رب گوجه :

سفیده تخم مرغ سرد و زرده تخم مرغ گرم است. رب گوجه سرده و فلفل سیاه گرم است.

مقداری روغن در تابه میریزید و بعد رب را کمی در آن تفت میدهید تا جایی که کمی تیره شود و نمک و فلفل را هم اضافه کنید. تخم مرغ ها را بشکنید و در تابه بریزید و شروع کنید به هم زدن مواد . تا جایی که مقدار سفتی املت را دوست داشتید هم زدن را ادامه بدید. این غذا با خیار شور خیلی خوشمزه میشود.