209هکتار از جنگل ها و مراتع کهگیلویه بویراحمد براثر آتش سوزی خسارت دیدند

209هکتار از جنگل ها و مراتع کهگیلویه بویراحمد براثر آتش سوزی خسارت دیدند

سیب موز: 209هکتار از جنگل ها و مراتع کهگیلویه بویراحمد براثر آتش سوزی خسارت دیدند

سیب موز محمدرحیم برزمند روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:این میزان جنگل و مرتع در 10مورد آتش سوزی که طی سال جاری در مناطق مختلف استان رخ داده، آسیب دیده اند.

وی از وقوع 30مورد آتش سوزی جزئی که در کمترین زمان و بدون خسارت مهار شده اند، در سال جاری خبر داد و بر لزوم همکاری بیشتر مردم در صیانت از جنگل ها و مراتع تاکید کرد.

به گزارش سیب موز برزمند پراکندگی مراتع و جنگل ها، سخت گذر بودن و کم توجهی مردم به اهمیت حفظ منابع ملی را یادآور شد و افزود: فاجعه بار است که یک نخ سیگار یک راننده نزدیک 100هکتار جنگل و مرتع را طعمه حریق کند.

در حادثه آتش سوزی هفته گذشته گردنه شلال دان باشت براثر سیگار یک راننده 98هکتار از جنگل ها و مراتع غنی این منطقه طعمه آتش شد.

به گفته مدیر اداره جنگل ها و آبخیزداری شهرستان بویراحمد 19هکتار از جنگل های این شهرستان در 6 نقطه طی دو روز اخیر براثر وقوع آتش سوزی از بین رفت .

جواد رحیمیان افزود: همکاری مردم و مسئولان برای مهار این آتش سوزی ها در مناطق

کله گه سروک 9هکتار، ریواسی دشتروم 6 هکتار، قلات سه و سروک یاسوج یک هکتار قابل تقدیر بود.

وی که در حین مهار آتش از محل زانو دچار مصدومیت شده بود،غلفت مردم را علت آسیب رسیدن به مواهب طبیعی و انجام هزینه های بالا برای مهارآتش سوزی دانست و گفت: دو محیط یار این اداره در حین مهار آتش براثر دود آتش دچار مسمومیت و روانه بیمارستان شدند.

کهگیلویه وبویراحمد بیش از یک میلیون هکتار جنگل و مرتع دارد.

سال 94 بیش از یک هزار و 200هکتار جنگل و مرتع کهگیلویه وبویراحمد دچار آتش سوزی شد.

6162/ 6075