بانک آمریکا:مبادله ای برای ایران تسهیل نمی شود

بانک آمریکا:مبادله ای برای ایران تسهیل نمی شود

سیب موز: بانک آمریکا:مبادله ای برای ایران تسهیل نمی شود سیب موز >

رئیس بانک صادرات واردات آمریکا در نامه ای خطاب به یک نماینده کنگره نوشته که این بانک تراکنش های مربوط به مبادلات ایران را تسهیل نخواهد کرد.

رئیس بانک صادرات - واردات آمریکا در پاسخ به نامه یک نماینده کنگره نوشته این بانک هیچ تراکنش مالی را برای ایران تسهیل نخواهد کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس،  «فرد هاچبرگ»، رئیس این بانک خطاب به «استنی هویر»، عضو مجلس نمایندگان آمریکا نوشته است: «به موجب قوانین جاری، بانک صادرات - واردات ایالات متحده هیچ مبادله ای را برای حامیان تروریسم دولتی تأمین مالی نخواهد کرد.»

به گزارش سیب موز

وی در ادامه نوشته است: «همان طور که می دانید، مبادلات مربوط به حامیان فعلی تروریسم دولتی -جمهوری سودان، جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عربی سوریه - در حال حاضر مشمول محدودیت های متعددی هستند.»

«هاچبرگ» علاوه بر این خاطرنشان کرده این سناریویی را متصور نیست که این بانک از رئیس جمهور امریکا درخواست معافیت از قوانین جاری در ارتباط با هیچ یک از کشورهای فوق الذکر را بکند.

بانک صادرات - واردات آمریکا، سازمان رسمی اعتبار صادراتی دولت فدرال آمریکا است. این بانک، تأمین مالی و بیمه برای خرید کالاهای آمریکایی برای مشتری هایی را به عهده دارد که قادر یا مایل به پذیرش ریسک اعتباری نیستند.