افزایش فروش پورشه با عرضه پانامرای جدید

افزایش فروش پورشه با عرضه پانامرای جدید

سیب موز: افزایش فروش پورشه با عرضه پانامرای جدید سیب موز >

پورشه انتظار دارد فروش مدل بازطراحی شده پانامرا که شامل بهبود امکانات دیجیتالی و بهینگی کارکرد موتور است، تقاضا برای این سدان را افزایش داده و فروش آن را در سال آینده حداقل یک سوم افزایش دهد.

پورشه که در مجموعه گروه خودروسازی فولکس واگن قرار دارد، خریداران خودروهای لوکس را با مدل اسپورت و جذاب تر پانامرا هدف گرفته است. مدل بازطراحی شده پانامرا قرار است در نوامبر به بازار اروپا و تا اوایل سال آینده به بازار چین عرضه شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، اولیویه بلوم، مدیرعامل پورشه اظهار کرد این خودروساز برای بهره برداری از پتانسیل چین که بزرگترین بازار خودروی پورشه است، مدلی را عرضه خواهد کرد که طول آن 15 سانتیمتر بیشتر از مدل استاندارد است.

به گزارش سیب موز

وی خاطرنشان کرد اگرچه وضعیت بازار چین نسبت به سه سال گذشته متفاوت شده است اما این کشور همچنان در سطح بالایی قرار دارد. پورشه انتظار دارد فروش جهانی به بالای 20 هزار خودرو در سال برسد که در سال 2009 زمانی که پانامرا برای نخستین بار عرضه شد هدف گذاری شده بود. مجموعا 15004 دستگاه خودرو در سال گذشته فروخته شد.

پیش بینیهای موسسه تحقیقاتی "آی اچ اس اوتوموتیو" نشان می دهد که مدیرعامل پورشه می تواند خوش بین تر باشد.

طبق پیش بینی این موسسه، فروش پانامرا که با اشتراک پلتفرم با مدلهایی از برندهای آئودی و بنتلی در هزینه ها صرفه جویی کرده است، ممکن است تا سال 2020 بیش از دو برابر شده و به 35 هزار و 444 دستگاه برسد.

در مقابل فروش مدل 7-Series ب ام و ممکن است 30 درصد افزایش یافته و به 51 هزار و 825 خودرو و فروش S-Class مرسدس 21 درصد افزایش یافته و به 79 هزار و 44 دستگاه برسد.

پورشه که در سود گروه فولکس واگن نقش کلیدی دارد، برای نخستین نسل پانامرا که در زمان بحران مالی سال 2009 عرضه شد انتقاد ناظران صنعت را برانگیخت زیرا در این دوران خریداران خودروهای گران قیمت حاضر به هزینه بالا نبودند.

بر اساس گزارش رویترز، با وجود رسوایی آلایندگی دیزلی در فولکس واگن، در میان مدیران ارشد این گروه درباره عدم ادامه عرضه مدل دیزلی پانامرا که در عرض 4.5 ثانیه از صفر به 100 کیلومتر افزایش سرعت پیدا می کند، هیچ صحبتی نشده است.