رکود عمیق در صنعت توریسم ترکیه

رکود عمیق در صنعت توریسم ترکیه

سیب موز: رکود عمیق در صنعت توریسم ترکیه سیب موز >

صنعت توریستی ترکیه که مدتی در رکود قرار داشت، با اتفاقی که اخیرا در فرودگاه آتاتورک رخ داد، این صنعت با افت شدیدتری روبه رو شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از سی ان ان مانی، کارشناسان بر این باورند که حمله تروریستی روزهای گذشته بر اقتصاد ترکیه و صنعت توریسم این کشور ضربه بزرگی خواهد زد. آنها معتقدند سرمایه گذاران و مسافران، ترکیه را دیگر کشور امنی نمی دانند و برای ورود به این کشور کمی ملاحظه خواهند کرد. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خبر آنلاین، اخیرا تعداد افرادی که به ترکیه سفر می کنند، کاهش پیدا کرده است. در 5 ماه اول سال میلادی 23 درصد تعداد توریست به این کشور افت داشت.

دلایلی که مسافرت به ترکیه کاهش داشتند، علاوه بر حملات توریستی، قطع رابطه ترکیه و روسیه نیز بوده است. فرودگاه آتاتورک یکی از پر رفت و آمدترین فرودگاه های دنیا شناخته شده بود که سالانه حدود 30 میلیون نفر از این کشور بازدید می کنند.

به گزارش سیب موز

5 درصد از تولید ناخالص ملی ترکیه در سال 2015 مربوط به صنعت توریسم این کشور است. این صنعت در ترکیه از سال 2002 تا 2014 حدود 200 درصد افزایش پیدا کرده بود. رفت و آمد توریست ها در سال 2014 در اوج بود و از آن زمان به بعد این صنعت با روندی کاهشی رو به رو شد.

تعداد آلمانی ها، بریتانیی ها و آمریکایی ها که به این کشور سفر می کردند، در سال 2016 حدود 20 درصد کاهش یافته است. ولی غم انگیزتر از این آمار، آمار مسافران روسی است. تعداد آنها 80 درصد افت داشته است.