طرز تهیه مرغ سوخاری گردویی در فر

در این پست از سایت سیب موز به شما طریقه ی درست کردن مرغ سوخاری گردویی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

طرز تهیه مرغ سوخاری گردویی در فر

طرز تهیه مرغ سوخاری بدون فر

زمان آماده سازی : 20 دقیقه

زمان پخت : 30 دقیقه

مواد لازم مرغ سوخاری گردویی 4 سرو :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

سینه مرغ بدون پوست و استخوان

4 عدد حدود 560 گرم

100 گرم / 200 کالری

گردوی خرد شده

1 فنجان

100 گرم / 688 کالری

آرد کامل یا آرد سفید یا پودر نان

سه چهارم فنجان

100 گرم / 250 کالری

نمک

نصف فنجان

100 گرم / 0 کالری

فلفل

یک چهارم ق چ

100 گرم / 0 کالری

پودر سیر

یک هشتم ق چ

100 گرم / 246 کالری

پودر اویشن

یک هشتم ق چ

100 گرم / 276 کالری

تخم مرغ بزرگ

2 عدد

100 گرم / 147 کالری

آب

1 ق غ

100 گرم / 0 کالری

کره

3 ق غ

100 گرم / 737 کالری

طرز تهیه مرغ سوخاری گردویی :

*. سیب موز : فر را با دمای 190 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود.کف سینی فر را با کاغذ روغنی پوشانده کناری بگذارید.هر دو طرف سینه مرغ را نمک و فلفل پاشید کناری بگذارید.گردو ، خرده نان ، نمک ، فلفل ، پودر سیر و اویشن را در غذاساز ریخته کاملا مخلوط کنید تا یکدست و نرم شود.

*. سپس در ظرفی کم عمق بریزید و جلوی دستتان بگذراید.تخم مرغ و آب را در کاسه ای کم عمق هم بزنید تا از لختگی در آید.تکه های سینه مرغ را در تخم مرغ زده و در مخلوط گردو بگردانید و در بشقابی بگذارید کمی استراحت کند.

*. در تابه ای نچسب کره اضافه کرده و روی حرارت متوسط ذوب کنید و مرغ ها را حدود 2 دقیقه در هر طرف سرخ نمایید و در سینی فر بچینید و به مدت 12-15 دقیقه در فر بگذارید بپزد و طلایی شود. مرغ ها را به صورت گرم یا هم دما با اتاق سرو نمایید.

خواص گردو :

مصرف گردو در کلسترول بالا

*. گردو سرشار از «استرول های گیاهی» است و برای همین می تواند میزان کلسترول بد خون را کاهش دهد. استرول های گیاهی دارای یک بافت شیمیایی هستند که به کلسترول نزدیک است. برای همین می توانند در روده ها کلسترول بد را به خود جذب کنند و میزان آن را کاهش دهند. زمانی که کلسترول بد خون کاهش پیدا می کند خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی مانند مشکلات عروق کرونری نیز کاهش می یابد.

مصرف گردو در بارداری و شیردهی

*. مصرف گردودر دوران بارداری برای سلامت اعصاب جنین لازم است. اگر زن حامله روزی یک عدد گردو بخورد پس از زایمان پوست شکمش زیبایی خود را حفظ خواهد کرد. مادران شیرده در برنامه غذایی خود حتما از گردو استفاده کنند.

اختصاصی سیب موز