سالمون آب پز با سس گریپ فروت و ریحان

سیب موز: سالمون آب پز با سس گریپ فروت و ریحان

زمان آماده سازی

10 دقیقه

زمان پختن

15 دقیقه

ملیت

غذای فرنگی

مناسب برای

6 نفر

4 تکهفیله ماهی3 قاشق غذاخوریسرکه1/2 عدد کوچکپیاز3 ساقهآویشن2 عددبرگ بو8 عدد بزرگبرگ ریحان300 میلی لیترسس هالندیز1 عددگریپ فروت

سالمون آب پز با سس گریپ فروت و ریحان

سیب موز: سالمون آب پز با سس گریپ فروت و ریحان

سالمون آب پز با سس گریپ فروت و ریحان از مجموعه دستورغذایی های گوردن رمزی است که سایت آشپزباشی طرز تهیه آن را برای شما آماده کرده است.

این ماهی آب پز روش پختی ساده و آسان دارد ولی با این سس، بسیار خوشمزه می شود.

نکاتی در رابطه با تهیه ی سالمون آب پز با سس گریپ فروت و ریحان:

به گزارش سیب موز: 1- در این دستور از سس هالندیز (Hollandaise Sauce) استفاده شده است. دستور تهیه ی آن را در اینجا ببینید.

2- برگ های ریحان را تمیز بشویید. آن ها را خشک کنید و سپس ریز خرد نمایید.

3- پیاز را ریز خرد کنید.

4- به 4 عدد فیله ی ماهی سالمون هر کدام به وزن حدودا 120 گرم نیاز دارید.

برای تهیه سس، سر و ته گریپ فروت را بزنید ، پوست و پخش های سفید آن را جدا کنید. سپس پره های گریپ فروت را جدا کنید. فیله های گریپ فروت و هر آبی که همراه آن هست را در کاسه بریزید. سس هالندیز و ریحان خرد شده را به آن اضافه کنید و آن ها را با هم ترکیب کنید. سس را کنار بگذارید. در ماهیتابه ای 1 لیتر آب را به همراه برگ بو، آویشن، پیاز، سرکه و چاشنی مورد نظر برای 5 دقیقه بجوشانید.فیله های ماهی سالمون را در آن قرار دهید، مقداری آب در آن بریزید تا روی ماهی را بپوشاند و آن را برای حدود 7 دقیقه، تا ماهی ها مغز پخت شوند، آب پز کنید.ماهی را از ماهیتابه خارج کنید ،آن را خشک کنید و در ظرف مورد نظر قرار دهید. با قاشق از سس روی ماهی بریزید و آن را به همراه سالاد میل کنید.