سالمون و سبزیجات تابستانی کبابی

سیب موز: سالمون و سبزیجات تابستانی کبابی

زمان آماده سازی

20 دقیقه

زمان پختن

20 دقیقه

ملیت

غذای فرنگی

مناسب برای

4 نفر

400 گرمسیب زمینی200 گرملوبیا سبز1 دستهریحان200 گرمگوجه گیلاسی10 عددزیتون سیاه به میزان لازمروغن زیتون4 تکهفیله ماهی2 عددلیمو1/2 حبهسیر1/2 قاشق چای خوریسس خردل4 قاشق غذاخوریماست چکیده

سالمون و سبزیجات تابستانی کبابی

سیب موز: سالمون و سبزیجات تابستانی کبابی

سالمون و سبزیجات تابستانی کبابی از مجموعه دستورغذایی های جیمی الیور است که سایت آشپزباشی طرز تهیه آن را برای شما آماده کرده است.

خوردن این طعم های تابستانی به تنهایی عالی هستند، ولی سس ماست ریحان و خردل آن ها را خوشمزه تر هم می کند.

نکاتی در رابطه با تهیه ی سالمون و سبزیجات تابستانی کبابی:

به گزارش سیب موز: 1- از سیب زمینی های ریز و یا سایز کوچک استفاده کنید. آن ها را تمیز بشویید و اگر بزرگ هستند از وسط نصف کنید. آن ها را درقابلمه ای از آب نمک در حال جوش، روی حرارت متوسط رو به بالا برای 10 تا 12 تا کاملا مغزپخت شود،بپزید.

2- لوبیا سبز ها را پاک کنید و تمیز بشویید. در 2 دقیقه ی پایانی پخت سیب زمینی، آن ها را نیز اضافه کنید. آن ها را آبکشی کنید.

3- گوجه گیلاسی ها را از وسط نصف کنید.

4- هسته های زیتون ها را خارج کنید.

5- از 4 عدد فیله ماهی سالمون، هر یک به وزن 120 گرم استفاده کنید.

از قبل فر را با حرارت 200 درجه سانتی گراد گرم کنید.سیب زمینی را به همراه لوبیا سبز پخته در ظرفی بریزید. گوجه گیلاسی، زیتون بدون هسته و نیمی از برگ های ریحان را اضافه کنید.نصف قاشق غذاخوری روغن زیتون به آن ها اضافه کنید و با هم ترکیب کنید. مواد را در سینی فر بریزید و بر روی آن ها نمک و فلفل سیاه بپاشید.بر روی فیله های سالمون نصف قاشق غذاخوری روغن زیتون، آب نصف لیمو، نمک و فلفل ریخته و روی فیله ها را خوب با آن ها بپوشانید.فیله ها را به شکلی که پوست آن ها رو به بالا باشد، روی سبزیجات قرار دهید. 1 حلقه لیمو روی هر فیله قرار دهید، و آن ها را برای 10 دقیقه تا مغز پخت شوند در فر قرار بگذارید.برای تهیه سس ماست ریحان و خردل، باقیمانده برگ های ریحان را با یک نوک انگشت نمک در هاون بکوبید تا به حالت خمیر درآید. پوست سیر را جدا کنید و آن را با ریحان بکوبید.ترکیب ریحان و سیر را در ظرفی بریزید، سس خردل، ماست چکیده و بقیه ی آب لیمو را به آن اضافه کنید. به آن ها 1 قاشق غذاخوری روغن زیتون و مقداری نمک و فلفل سیاه اضافه کنید و با ماهی و سبزیجات کبابی میل کنید.