کوکوی ذرت شیرین

سیب موز: کوکوی ذرت شیرین

زمان آماده سازی

20 دقیقه

زمان پختن

60 دقیقه

ملیت

غذای فرنگی

مناسب برای

4 نفر

1 عددفلفل قرمز قدریروغن1 عددپیاز قرمز قدریکره10 گرمفلفل چیلی سبز6 ساقهپیازچه500 گرمذرت3 عددتخم مرغ1/2 قاشق چای خورینمک یک و نیم قاشق چایخوریبیکینگ پودر90 گرمآرد30 گرمگشنیز20 میلی لیترآبلیمو2 عددآووکادو30 عددگوجه گیلاسی

کوکوی ذرت شیرین

سیب موز: کوکوی ذرت شیرین

کوکوی ذرت شیرین از مجموعه دستورغذایی های گوردن رمزی است که سایت آشپزباشی طرز تهیه آن را برای شما آماده کرده است.

این کوکوی ذرت، طعمی تند و شیرین دارد و در کنار سس فلفل کبابی، سس آواکادوو و خامه که مزه ها را متعادل می کنند، خورده می شود.

نکاتی در رابطه با تهیه ی کوکوی ذرت شیرین:

به گزارش سیب موز: 1- پیاز را نازک خلالی کنید.

2- دانه های فلفل قرمز را جدا کنید.

3- پوست آواکادوو ها را جدا کنید و آن ها را خرد کنید.

4- گشنیز را خرد کنید.

5- از ذرت شیرین استفاده کنید.

6- پیازچه ها را نازک حلقه حلقه کنید.

7- فلفل چیلی سبز را ریز خرد کنید.

برای تهیه سس فلفل قرمز کبابی، پیاز را در کمی روغن تفت دهید تا نرم و شیرین شود. فلفل را کبابی کنید تا پوست آن کمی سیاه شود، سپس آن را خرد کنید. گوجه گیلاسی ها را هم کبابی کنید تا پوستشان کمی بسوزد. فلفل و گوجه گیلاسی های کبابی را به پیاز اضافه کنید و تا سس غلیظی به دست آید، بپزید. آن را کنار بگذارید.حالا سس آواکادوو را تهیه کنید. به تکه های آواکادوو آب لیمو و کمی نمک بزنید و آن را له کنید تا کاملا پوره شود. 10 گرم گشنیز خرد شده به آن اضافه کنید و دوباره مواد را هم بزنید. آن را کنار بگذارید.برای تهیه کوکو، آرد، بیکینگ پودر، نمک، تخم مرغ، ذرت شیرین، پیازچه، 20 گرم گشنیز خرد شده و فلفل چیلی را خوب با هم مخلوط کنید. در ماهیتابه ای داغ مقداری کره آب کنید و کوکو را در آن بریزید. وقتی لایه ی زیرین کوکو طلایی شد، آن را بچرخانید تا سمت دیگر آن هم پخته و طلایی رنگ شود.کوکو را در ظرف مورد نظر قرار دهید. آن را با سس فلفل قرمز کبابی، سس آواکادوو و مقداری خامه و در صورت تمایل با نان میل کنید.